Yakıt

MADMAYK

Kayıtlı Üye
63-Şanlıurfa
Fluence 1.5 dizel 110 luk aracımla 52 litre yakıt alıp 700 km yol yaptım.
Şehiriçi klima çalıştırmadan
Bu araç sizce çok mu yakıyor yoksa normal midir?

Hocam merhabalar, anladığım kadarıyla 100km'de 13 litre tüketimin var. 46 TL'den hesaplayacak olursak km'de 3.40 TL yakıyorsun. Oldukça fazla bir tüketim. Filitrelerine baktırmadan da fayda var.

• Beğen
Tepkiler: BURKY
Hocam merhabalar, anladığım kadarıyla 100km'de 13 litre tüketimin var. 46 TL'den hesaplayacak olursak km'de 3.40 TL yakıyorsun. Oldukça fazla bir tüketim. Filitrelerine baktırmadan da fayda var.
Merhabalar,
Motor yağı, yağ filtresi ve hava filtresini yeni değiştirdim. Ama araç göstergesi halen 7,6/100 gösteriyor. Enjeksiyonuna baktırmamı söylüyorlar ama araçta herhangi bi uyarı ve hata mesajı yok. Gerçekten de enjeksiyonda bir sıkıntı olabilir mi veya bunu nasıl anlarım.

Rolantideyken motor düzensiz şekilde çalışıyorsa, egzozdan yoğun gözle görülür duman atıyorsa, araç çekişinde düşüklük var ise enjeksiyonların yüksek ihtimalle arızalıdır. Enjeksiyon temizleyici kullandın mı hiç? Würth marka

Rolantideyken motor düzensiz şekilde çalışıyorsa, egzozdan yoğun gözle görülür duman atıyorsa, araç çekişinde düşüklük var ise enjeksiyonların yüksek ihtimalle arızalıdır. Enjeksiyon temizleyici kullandın mı hiç? Würth marka
Motorun çalışmasında hiçbir anormallik yok
Egzozdan duman atma yok, araç çekişinde herhangi bir sıkıntı yok,
Enjeksiyon temizleyici kullanmadım hiç.
çözemedim gitti

Yakıtı nerden alıyorsunuz

Geri