Vites Değişiminde gelen çat sesi

Serdarmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hekese merhaba , Clio5 1.0 xtronik touch aracımda 2 binkm oldu , start stop zaten sürekli kapattğım için bir sorun yaşamadım ,
yakıt çekiş memnunum ama dün geri vitese aldığımda çat şekilde ses gelmeye başladı , bu ses iki demirin çarpışması gibi ,
birde çok gariptir , sabah araba binerken koltuğa oturduğum andada bu ses geliyor daha araba çalıştırmadan... bu araba sanki elimde kalacakmış ve büyük arıza çıkartacakmış gibime geliyor , servise 500 kmde bu ses için gittim .. aksları sıktık , tekrar olursa gel dediler ... yine gideceim bakalım , sizlerde bu sorunu yaşayan varmı ?=

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
koltuğa oturunca bu sesi duyuyorsanız sorunu kupada arardım. koltuğu mu iyi monte etmemişler kötü koltuk iskeleti mi var bilmiyorum vitesin çıkardığı ses farklıdır belki o ses vitese takarken vites harici başka bir yerden gelmiştir.
şu clio 5 gerçekten güzel görünümlü ama sorunları binmeden soğutuyor.. serviste elemanın birini bindirseydiniz sesi oda dinleseydi.
Hekese merhaba , Clio5 1.0 xtronik touch aracımda 2 binkm oldu , start stop zaten sürekli kapattğım için bir sorun yaşamadım ,
yakıt çekiş memnunum ama dün geri vitese aldığımda çat şekilde ses gelmeye başladı , bu ses iki demirin çarpışması gibi ,
birde çok gariptir , sabah araba binerken koltuğa oturduğum andada bu ses geliyor daha araba çalıştırmadan... bu araba sanki elimde kalacakmış ve büyük arıza çıkartacakmış gibime geliyor , servise 500 kmde bu ses için gittim .. aksları sıktık , tekrar olursa gel dediler ... yine gideceim bakalım , sizlerde bu sorunu yaşayan varmı ?=

Serdarmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için teşekkür ederim , bu aracın böyle garip sorunlu olduğunu bilsem inanın yanaşmazdım , 0 km aldım ve şu an 2 binde , çok titriyor , 3 silindir diyolar ama yeni polo da 3 silindir böyle değil.. rolantide lak lok sesler geliyor ... vites geçişi yok cvt şansıman ama manevralardaki kasılması çok saçma ... birde vites hareketleri yaparken sanki arabanın canı çıkıyor zorla vitese giriyor gibi ... ben beğenmedim , servislerde çok vasat , geleni geri göndermek için o normal bu normal ...belki bu şekilde zorla da olsa zarar etmemek için 1 yıl elimde tutarım ama sonra töbe edip satarım...

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
servis uğraşmak istemiyor herkes aynı şikâyetle gidiyor hiçbiriyle uğraşmak istemiyorlar. hocam 3 silindirli olduğun için öyle olması normal ama bunu engellemek için çaba sarf etmemişler. polo daha oturaklı araba olduğu için mühendisler poloya daha fazla emek harcamış bu yüzden polo pahalı reno ucuz. renoya binen adamın bu sesleri bu sorunları umursamamaktan başka çaresi yok. eski renoların tadı yenilerde yok desem yalan olmaz..
Cevabınız için teşekkür ederim , bu aracın böyle garip sorunlu olduğunu bilsem inanın yanaşmazdım , 0 km aldım ve şu an 2 binde , çok titriyor , 3 silindir diyolar ama yeni polo da 3 silindir böyle değil.. rolantide lak lok sesler geliyor ... vites geçişi yok cvt şansıman ama manevralardaki kasılması çok saçma ... birde vites hareketleri yaparken sanki arabanın canı çıkıyor zorla vitese giriyor gibi ... ben beğenmedim , servislerde çok vasat , geleni geri göndermek için o normal bu normal ...belki bu şekilde zorla da olsa zarar etmemek için 1 yıl elimde tutarım ama sonra töbe edip satarım...

Serdarmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 gündür bu ses çıkmıyor , enteresan.. Acaba vites kolundaki mandala zayıf basmış olabilirmiyim.

Serdarmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Koltuğa oturunca gelen ses , koltuktan değil , motor tarafından geliyor.

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı park ederken önce frene basın ve n konumuna alın, el frenini çekin, freni bırakın ve yükü el frenine bindirin, sonra p moduna alın. Bu şekilde aracın yükü el frenine biner, şanzımana değil.

Serdarmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için teşekkürler ama bu ses tam olarak o değil , park etmeden önce bu kurala uyarım herzaman bu 20. otomatik aracım. Aynı ses arabaya sabah ilk bindiğimdede geliyor , tam olarak ÇAT sesi..Garip. Yaklaşık 3500 km oldu araç tekrar o ses olmadı ...