Trafik Polisi Olsanız Kimi Suçlu Bulurdunuz ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ROADFOX
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Havaalanı dönüşünde bir kavşağımız var portakallı kavşak dediğim benim.Biraz sakat bir trafik lambası düzeni var orada.Sonuçta her 2 tarafada kırmızı yanıyor 30 sn'lik filan soldan gelen diğerine kırmızı yandığını görünce gazlıyor aşağı inen ise kendisine kırmızı yanmasına rağmen (yolu bilmeyenler çok yapıyor bunu)20 mt önündeki yeşili kendisine algılayıp oda asılıyor gaza.Neyse gelelim saadete bugün yine bir kaza oldu orada ve biran baktım her 2 tarafada kırmızı yanıyordu olayın manzaranın fotosu böyle.Ve düşündüm bir an eğer orada görevli bir trafik polisi olaydım nasıl bir karar vermem gerekirdi diye:soruSiz trafik polisi olsanız bu durumda suçu kime verirdiniz merak ettimhımm

sağdan gelene yok verilmesi gerekiyor. ayrıca biri sokak biri cadde olarak geçiyrsa caddeden gelen kazanır.

Kırmızıda geçti diye ikisinede basarım cezayı.

Son düzenleme:
2 side kırmızıda geçtiyse ikisinede yaslar polis. biz olsaydık napardık diye bi durum değil bu. kanun net. ikiside suçlu

sağdan gelene yok verilmesi gerekiyor. ayrıca biri sokak biri cadde olarak geçiyrsa caddeden gelen kazanır.

Orası 3 yol ağzı ve hepsi cadde

Derhal arıyorum belediye başkanını:aytuğ

Kırmızıda geçti diye ikisinede basarım cezayı.

2 side kırmızıda geçtiyse ikisinede yaslar polis. biz olsaydık napardık diye bi durum değil bu. kanun net. ikiside suçlu

Tamamda agalar ortada kaza var suç oranı nasıl olacakshımm

abi 50 50 dayar. kırmızı ışık olmasa sağdakine yol vermek zorundaydı. ama ikisindede kırmızı ışık olunca 50 50 dayar kusuru olması gerekende bu kanunen. yani iki tarafta 2 aracın masraflarını paylaşmak zorunda kalırlar :D

Valla ben olsan bütün trafik polislerinin yaptığı gibi; ''Alkollü, ehliyetsiz veya ölümlü kaza değil, kendi raporunuzu tutun kardeşim!!!'' der ve kaçardım:eyv Ne de olsa bizim polis de öyle yapıyor değil mi!!??:polis

Trafik polisi olsaydım kimseyi suçlu bulmazdım hiç oralı olmazdım,gitmezdim bile

Olaya ciddi olarak bakarsam: Kanun'nun doğasında keşke, sandıydım gibi imtiyazlar olmaz. Ortada bi kaza ve kazaya sebep olan ışık ihlali var. Kırmızıda geçen iki tarafta suçludur.

Olaya gırgır olarak bakarsam: Olay yerine gelen ekip içinde, kazaya karışanların birinin bacanağı filan çıkarsa yukarıdaki durum malesef geçerliliğini yitirir.:cool::cool:kıhkıh

Geri