Stop etme sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan myhir
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

myhir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kazasiz belasiz hayirli gunler arkadaslar 2010 privilege fuluance aracim sabahlari ilk calistirdikran sonra tam tupe gecis sirasinda eger ayak gaza basili degilse stop ediyo sonrada bi kac marstan sonra ancak caliyo birde soyle bi sorun daha fark ettim cakmakliga tel sarji takinca kendiliginden fan calisiyo yardim ederseniz sevinirim

Gaz ayarı en son ne zaman yaptırdınız?

İyi bir ustada rölanti ayarını yaptırmanızı tafsiye ederim . Keyifli Forumlar

Gaz ayarini yaptirdim tupun filitresinide degistirdim ama degisen bise olmadi normal benzinde gitsem sikinti yok tupe gecincede sikinti yok sikinti benzinden tupe gecerken rolantideyse yada arac hareket halinde bile olsa ama gaza basili degilse direkt stop ediyo

Emmede zengin fakir yakıt karışımından dolayı bu durumu yaşıyorsun. Buna istinaden de egzoz manifoldundaki sensor silindirlere giden zengin yakıt karışımını algıladığı için ecu'ya verdiği sinyallerle aracı stop etmeye zorluyor gaza basmazsan... Zira gaza basınca gazı ve benzini aynı anda yakmaya çalışıyor yada çiğ atarak o anki benzini bitirip gazda düzenli bi çalışma kaydetmeye başlıyor.. Yanı sıra ateşleme sistemide çok önemli ateşleme sisteminin parçalarınıda kontrol ederek veya gerekiyorsa değiştirerek daha fazla ve hızlı yanma elde edebilirsin. Çünkü LPG'li araçlarda buji ömürleri daha azdır. Saygılar !

Son düzenleme:
LPG Gaza geçtiği anda geçiş derecesi ayarında dolayı stop ediyo en yakın Gazcıya gitmeni tavsie ederim

Arkadaslar cok tesekkur ederim gaz gecisi 35 dereden 30 derece olarak ayarlandi iki aydir bi sorun yasamadim insallahta daha olmaz

Geri