Start Stop Kontrol Ettirin Uyarısı!

Serkan Karataş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, yaklaşık 3 yıldır 2016 model 1.5 dci edc hb araç kullanıyorum. Yaklaşık 1 aydır ara sıra start stop kontrol ettirin uyarısı alıyorum. Sizce nedeni ne olabilir, arıza olabilir mi? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Merhabalar, yaklaşık 3 yıldır 2016 model 1.5 dci edc hb araç kullanıyorum. Yaklaşık 1 aydır ara sıra start stop kontrol ettirin uyarısı alıyorum. Sizce nedeni ne olabilir, arıza olabilir mi? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Merhaba.Çok yüksek ihtimalle akü değişim zamanı yaklaşmış.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aküyü ölçtürmekte fayda var o zaman. Akü modeli nedir acaba? birde akü alırken nelere dikkat edilmeli? teşekkürler.

Sedan megane 4'ü olan bir arkadaşıma duracell 70 ah efb aldık.Start stop uyumlu olan ve efb kodlu olanı almanız gerekiyor.
Aküyü ölçtürseniz de serviste akünün durumu iyi diyeceklerdir.Servis aküyü yükte ölçmüyor.Yukarıdaki megane 4'te arkadaş aynı sizin gibi zaman zaman o hatayı alıyordu.Değiştikten sonra bir daha o hatayı almadı.

Cevap için teşekkür ediyorum. Birde araç yavaşladığı zaman 2. viteste kalkmaya çalışıyor ve titreme oluyor, buda aküyle alakalı olabilir mi?

Bu akü ile alakalı değildir diye düşünüyorum.Ama cihaza bağlamafan bir şey söylemek zor.Özel veya resmi servise gitmenizi öneririm.

Bu start stop perişan ediyor aküyü. Ben hiç bi zaman kullanmıyorum.

Cevaplar için teşekkürler

Geri