Sorun

Sadullah38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunum su aracı aldıktan kısa bı sure sonra aracımda egzoz emısyon kontrol ettirin uyarısı verıyordu ve oksıjen sensörü arızası verıyordu ve bu hataları verırken arac cekısten düşme ve bı kaç kez stop etme yapıyordu oksıjen sensörünü degıstırdım uzun yola gıttım uzun yolda hıc sorun çıkarmadı ama cekısten okadar dusuk çalıştı kı bolu tüneline gırerken rampada kamyonları gecemedım ve neredeyse trafıgı alt üst ettım neyse bu sekılde kayserıye kadar gıttım ve orada bı ustaya gosterdım kendısı servısten ayrılmayımıs bılgısayara bağladı sürüş yaptı ve bana gazda bınme bı kaç depo benzinde bın ve 1 hafta sonra adaptasyon yaptır dedı bende dedıklerını yaptım ve adaptosyan yaptırdım daha sanayıden çıkmadan arac rampada stop ettı ve ekranda motor hasar rıskı ve esc kontrol ettırın uyarısı verdı ve arac stop edıyor zorlamayı deneyınce fark ettım 4 bın devır üstüne cıkmıyor çıkmaya çalıştığım zamanda dırek gaz kesıyor ve yıne arıza lambası yakıyor aynı hatalar yazıyor bı ara fark ettım mavı duman gördüm sankı araçta ama anlamadım ne olduğunu Kendimin ilk aracı olduğu için ve çok mekanık durumdan anlamadığım ıcın o kadar huzursuz uyuyorum kı aracımı suan 3 ,4 haftadır bınmıyorum kendım görevde olduğum ıcın evımın önünde duruyor ama gıdınce ne yaptırmam nasıl bı yol ızlemem gerek ıhtıyacım var yardımlarınıza çünkü nereye gıdılır kım bakar bılmıyorum

Merhaba benzinde kullanırken aynı sorunlar yok ise sorun lpg de yazılımı yada montajın da hata var demektir. Eğer benzinde arıza vermiyor ise lpg kiti ne marka ise bulunduğunuz bölge deki servisine gidin.

Malesef benzındede aynı LPG’de aynı sorun var

Geri