Şoför kapı kolu bastırma anahtarı

kemalavci17

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler arkadaşlar. 2013 clio4 icon 1,5 dci sport tourer aracımın, şoför kapısının bastırarak kapıları açtığımız anahtarı 4-5 aydır sıkıntılı idi. Olması gereken kaliteden düşük seviyedeki kauçuk ve dizanyda yapıldığı için (tv kumandası gibi) koruyucu lastik yırtılmış durumda. Arabayı yıkatınca içine su girmiş veya rutubet yapmış, anahtar bozulmuş. Kart kumandası ile çalıştığı için pek sıkıntı etmiyordum. Sağ kapı ve bagaj kapağı anahtarı normal, "eller serbest" modunu engellemiyor. Artık şoför kapısı rahatsız etmeye başladı beni, forumlara baktım, servise gitsem bayağı öpecekler, kendi bilgimle çözmeye karar verdim. Kaportacı arkadaşa kolu söktürdüm, içindeki anahtarı kırmızı ve siyah kabloları uygun yerden keserek çıkarttım. Radyo-tv-kumanda tamircisi bir arkadaşta anahtarı 10 TL ye değiştirttim. Kapı koluna giren, aradaki yalıtımı sağlayan, yırtılmış lastikli parçanın içini siyah Dayson Mastik vb. malzeme ile (baskı bölümünün seviyesine kadar) doldurdum. Bu malzeme kaportacıda var, çok az lazım-tornavida ucu kadar, ayrıca para harcamaya gerek yok. Mastik ele yapışmayacak kadar kurumasını bekledim. Sonra havya ile kırmızı ve siyah kabloları lehimleyip, elektrik bantıyla yalıttım. Tekrar kaportacı arkadaşa kolu yerine taktırdım. Şimdilik yeni gibiqw.
Selamlar.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de bir süre böyle idare ettim içinde 25 kuruşluk on off push button var.ama malesef dışındaki dandik kauçuk düğme yırtıldığı için mecbur yeni aldım.servis antenle bir komple satıyor 125 tl idi.