Sizler sayesinde Twingo ailesine bende katılmak istiyorum.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan oguzk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

oguzk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar abiler arkadaşlar..Benim 8-9 bin lira param var ve bir twingo sahibi olmak istiyorum internetten o kadar çok araştırdım ki gece rüyalarıma giriyor artık. 8 binden başlıyor 15 bine kadar çıkıyor. İnanın kararsız kaldım. 8 bin liraya boş olanı da var dolu olanı da arabadan pek anlamam..Ama nelere dikkat etmeliyim km konusunda zaten orijinal diyenlere inanmak çok zor geliyor. Bana bi yardımcı olun lütfen bu fiyatlara güzel bir twingo bulmak mümkün müdür ? Saygılar sevgiler..:)

Oğuz kardeşim öncelikle hoşgeldin. Seçtiğinle ya da kısmet olacak araba şimdiden hayırlı olsun. Eğer twingo da karar kıldıysan mod. Danube (yusuf abin) sana eminim en güzel bilgileri verecektir konunu ve cevaplarını takipte kalman dileğiyle iyi forumlar :eyv

Hoşbulduk abi. Teşekkürler..

Ne zaman bir twingo görsem aklıma hep çılgın bedişdeki necmi dede gelir. :)

cilgin-bedis_142152.jpg

Bence bu tip araçların en önemsenecek yeri kaportası.
Kapı içlerini pimlerini kapı direklerini süspansiyon yerlerini ve motor şasesini dikkatlice kontrol edebilirsin çürük çarık kaynak izi var mı diye.
Aracı al 1 2 tur at ön takım nasıl bozuk satıhlı bir yola gir içeride çok fazla ses varmı ?
İç döşemeyi konsolu kontrol et temizmidir yırtıkmıdır çalışmayan donanım varmıdır.
Motor kısmına gelince motor kapalı bir kutudur. sürprizlerle doludur. Motoru bir bilene göster buradan ne söylesek boş. (yağ yakma, debriyaj sorunları, conta yanığı, yağ kaçırma, vs şeyler kontrol edilir )
Bu modellerde bence bunlar önemlidir.

En önemlisi de çok acele etme. Alacağın araç dibine kadar gelir karşında sana sırıtır ;)

Yukarıda da yazdığım gibi araçtan pek anlamam..
İlk verdiğim linkteki aracı düşünüyorum fakat diğer linkteki araç kafamı karıştırıyor aklımda deli sorularrr oluşuyo :)
Ve aynı zamanda 10 bin 11 bin isteyenlerde var. Yanılmıyorsam bu araçların en düşük km olanları 200 bin. Yani 10bin lira verip twingo alsakta 200 250bin km'de 8 bin lira verip alsakta aynı km'lerde. 2 türlü de motoru kucağa alabiliriz orası şans :))
Yani düşük fiyatta orta halli almak daha mantıklı geliyor bana tabi ki bu benim düşüncem. Belkide yanlış düşünüyor olabilirim.
Son olarak sunrooflu mu daha sağlıklı olur sunroofsuz mu ? Tabi ki sunrooflu insanı daha çok cezbediyor fakat sunroofun sıkıntıları var mıdır varsa nelerdir ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...len-alir-lpg-sitenin-en-ucuzu-166727552/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-yakit-cimrisi-takasli-twingo-165353512/detay

Yukarıda da yazdığım gibi araçtan pek anlamam..
İlk verdiğim linkteki aracı düşünüyorum fakat diğer linkteki araç kafamı karıştırıyor aklımda deli sorularrr oluşuyo :)
Ve aynı zamanda 10 bin 11 bin isteyenlerde var. Yanılmıyorsam bu araçların en düşük km olanları 200 bin. Yani 10bin lira verip twingo alsakta 200 250bin km'de 8 bin lira verip alsakta aynı km'lerde. 2 türlü de motoru kucağa alabiliriz orası şans :))
Yani düşük fiyatta orta halli almak daha mantıklı geliyor bana tabi ki bu benim düşüncem. Belkide yanlış düşünüyor olabilirim.
Son olarak sunrooflu mu daha sağlıklı olur sunroofsuz mu ? Tabi ki sunrooflu insanı daha çok cezbediyor fakat sunroofun sıkıntıları var mıdır varsa nelerdir ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...len-alir-lpg-sitenin-en-ucuzu-166727552/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-yakit-cimrisi-takasli-twingo-165353512/detay

Hoşgeldin kardeşim, Öncelikle twingo'da karar kıldıysan malesef fiyatı biraz daha yukarı çekmelisin. tamam 8 bine de twingo var ama sıkıntı yaşamamak için 10 bine falan çıkman şart.
Bazı kendini bilmezler yüzünden 5-6 bin liralık arabalar oldu 10-15 bin lira. bunda yakıtında etkisi var tabi, çok ekonomik araç olunca millet twigoya yöneldi falan filan.
Km olayına pek takılma, kmsi orjinal twingo neredeyse piyasada yok gibi. Bu araçlarda km beyinde değil km göstergesinin hafızasında saklanıyor. o yüzden km göstergesi 300 bin olan bir araca pert olmuş 100 binde ki bir twingonun km göstergesi takılırsa o araç otomatikman 100 bin göstermeye başlar. Ali cengiz çok yapılıyor haberin oldun. Zaten twingo türkiye'ye 2002'den sonra hiç gelmedi ve muhtemelen gelmeyecekte. alabileceğin en genç twingo 12 yaşında olur ki sen 8 binliralık 16-17 yaşında ki araçlardan bahsediyorsun. haliyle bazı şeyleri göze almalısın.

Sunroof olayına gelirsek, twingolarda bez branda sunroof var yaz akşamları dışında pek işe yarar kısmı yok, tabi klimasız bir twingoda işe yarayabilir.
fakat dikkat edilmesi gereken en hassas şeylerin başında twingolarda eğer sunroof'luysa sunroofta yırtık,pırtık,çatlak,delik vs var mı bakmalısın. En ufak bir bıçak darbesi ile kesilerek soygun yapılabiliyor. koruması yok.
hele bir de su vs alıyorsa aman uzak dur. En kral tenteli twingo bile tazyikli basınçlı suda tavandan su alır unutma. yıkamacılarda sürpriz ile karşılaştığında şaşırma :)
Cam tavan olmadıktan sonra hepsi su alıyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, varsa başka sorun yanıtlarım. :eyv

Linkteki araçlara dönersek, iki twingo birbirinden kel alaka, biri FAZ II diğeri FAZ I
Faz II olanda büyük olasılıkla bir sıkıntı vardır bu fiyata FAZ II olmaz. iyi araştırmak lazım.
Bu araçların aksesuarları çok pahalı olduğundan aksesuarlarının eksiksiz olmasına da bak. örneğin bu twingonun benzin depo kapağı yok ve göğüs üstü hoparlör kapakları kırık. bu parçalar Türkiye'de yok. bulman çok zor. bulsanda feci fiyat çekiyorlar.
Ayrıca eğer aracın direksiyon aksamı problemliyse kaçarak uzaklaş. Twingolar hidrolik değil elektrikli direksiyona sahiptir. eğer arıza problem vs varsa çok sıkıntıya sokar seni.

FAZ I olan ise baştan ofsayt. Adam kazası belası yok demiş ama radyatör değişti kapı ayarlanacak falan yazmış. Bir yere çarpmadıysa bu araç neden değişiyor bu parçalar?
Ayrıca Twingonun şasisi o kadar sağlamdır ki kapıların menteşelerini yerinden oynatmak için ancak kaza yapman lazım. aracı gözüm tutmadı, o fiyata bile çok bence.

Son düzenleme:
Anladım abi sağol öncelikle sunroofludan uzak dururum artık :)
Açık konuşmak gerekirse dediğin rakamlara çıkmam biraz zor varım yoğum hepsi bukadar . :)
Bu rakamlara doğan şahin almak da hiç mantıklı değil başa bela . sonuç olarak 10 binden aşağı twingo alma m diyorsun abi sen :))

Anladım abi sağol öncelikle sunroofludan uzak dururum artık :)
Açık konuşmak gerekirse dediğin rakamlara çıkmam biraz zor varım yoğum hepsi bukadar . :)
Bu rakamlara doğan şahin almak da hiç mantıklı değil başa bela . sonuç olarak 10 binden aşağı twingo alma m diyorsun abi sen :))

Denk getirirsen neden olmasın? Normal şartlarda araçların fiyatlarını bu kadar şişrdikleri için para etmeyecek araçlar senin aradığın seviyelere indi. o yüzden dikkatli davran bu konuda. yoksa ne cevherler bulabilirsin.
ben geçen yıl 9.500'e 2000 model Alize donanımlı LPG li saat gibi tıkır tıkıt çalışan bir twingo düşürmüştüm mesela :)

http://www.renaultfanclub.com/renault-fan-club-uye-araclari/61519-danubenin-yeni-twisi.html

Artık birazda şans ve kısmet diyelim kardeşim. Bulduğun twilere buradan bakalım mutlaka ama :eyv en azından dış görünüşünden bir şeyler söyleriz.

abi napıcaz bilmiyom ya o kadar param yok araba almak lazım :)
Doğandan şahinden uzak kaçıyorum az da şekli şemali olsun bineceğim arabanın diyorum .
gece gündüz araba bakıyorum gece yatağa yattığımda bide rüyalarıma giriyor artık :)

Yeni olarak şunları buldum bunlara ne dersin abi :) Pek açıklamalarında bir şey yok ama yinede senin fikirlerini almak istiyorum :soru
Bu arada birtanesinde motor yeni yapıldı diyor buna ne diyorsun :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-boylesi-yok...klimali-twingo-167491988/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...rolik-direksiyon-muayene-2016-167421587/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-boylesi-yok...klimali-twingo-167491988/detay

Bu Mavi araç fena durmuyor, boyalı olması iyi aslında gayet iyi temizlemişler ve çok ciks duruyor. hemde klimalı. resimlerde eksik gedik bir şey gözükmüyor, arka silecek kapağı bile orjinal (genelde arka silecek kapağı çalınması çok yaşanır)
Eğer yürüründe bir şey yoksa alınabilir. sadece klima gazı yok yazmış. FAZ I olması dışında pek sıkıntı yapmaz diye düşünüyorum. plakadan da bir sorgulatmak lazım. arayıp konuş istersen.

Diğer araç için çok şey demeye gerek yok, hem klimasız hem çok yıpranmış gözüküyor. ayrıca motor yapılmış olması bu araçlarda sıkıntı, herkes twingo motorunu yapamaz, bir dikiş turmazsa bir daha randıman vermez sinir olursun.
Kolay kolay motor açılmayacağı için başına bir şey gelmiş olma ihtimali de muhtemel.

Geri