Scenic 3 ile 3 hafta sonra

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan teteni
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

teteni

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç sanki fazla yakıyor. Uzun yolda iyi. Düz yolda 110 a sabitle 5,1 yakıyor. 130-140 ile 6,1 yakıyor. Ama ağır olduğundan olsa gerek ş.içi bence fazla yakıyor. 2005 C-Max ımı aynı güzergalarda kullandığımda ortalama 6.2 ile 7.0 arasında değişiyordu. Ki yaz geldi en fazla 6.2 olurdu. Scenic ş.içi 1 LT fazla yakıyor. Fakat arada 200 kg ağırlık farkı var. Genel anlamda aile arabası. Çocuklar cam tavanında etkisi ile araca bayıldılar. Çok ferah bir araç. Arkasını çirkin buluyordum. Fakat gözüm alıştı. Konforu ve pratikliği dış görünüşünü unutturuyor. Kaskosu risk gurubu düşük olduğundan ucuz çıkıyor. Kullanıcıda önemli. Fakat kasko değeri sattığım araçtan 20 bin daha değerli olduğu için ekstra para öderim zannediyordum. Üste 56 TL geri ödediler default_smile.webp Güvenli bir araç olduğunu biliyorum. Geçende döşemeyi kaldırdım. Altında bir çok araçta olmayan yanlamasına koca koca kirişler vardı. Hızı, yüksek araç olmasına rağmen (2005 C-Max la kıyaslıyorum) hissettirmiyor. Frenleri sattığım Avensis im kadar ,C-Max ım kadar iyi değil. Bunda otomatik olmasının etkisi nedir bilmiyorum. Yol tutuşu ve sesi içeri alma noktasında bence iyi. EDC hiç saçmalamadı.Otomatik olarak rampa çıkmada kararsızlık yaşamamış olmama rağmen rampada manuele alarak kullanıyorum. Vitesi, nazik kullanırsanız daha düşük devirde ve kısa mesafede , spor kullanmaya kalkarsanız daha yüksek devirlerde atıyor. Vites geçişleri 1 den 2 ye geçerken bazen çok az hissedilirken, diğer viteslerde ve performanslı kullanımda bu durum söz konusu olmuyor. Pürüzsüz atıyor. EDC güncelleniyormuş. Bakımda yaptıracağız artık. Aracın her yerinde eşya çekmeceleri ve paspas altlarında gömme saklama gözleri var. İnanın nereye ne koyduğunuzu yazmalısınız desem abartmış olmam. Arka tekerlek üstü saklama gözü bile epeyce derin. Navigasyon ve ekran var. Fakat geri görüş kamerası yok.

Yakıt belki tekerlek kalibrasyonu ile ilgilidir. Bilemiyorum.

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin cümlemize.
Detaylı anlatım gayet güzel olmuş [emoji122]

Geri