Sabahları vurdurmadan çalışmıyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cnksrp41
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a arkadaşlar.

93 brodweyimde sabahları arabayı zor çalıştırıyorum yada bayıra bırakıyorum hemen vurdurunca tık diye alıyo.
buji buji kabloları distirbütör kapağı hava filtresi benzin filtresi benzin otomatiğini hepsini kendim değiştim.
sizce ayarsızlık var boğuluyo ondanmı çalışmıyo yoksa başka bişeydenmi??
fikirleriniz nelerdir ??

bujilerde yaplanma vs var mı? ateşleme yağlama ile yeteri kadar verim vermiyor olabilir. Yada Aküde sıkıntı olabilir.

Akü veya marş kömürleri bitmiş olabilir.

cevaplar için çok teşekkür ederim.yanlız bujilerde yeni aküde iyi değirmen gibi döndürüyo marşı.ama aklıma bişey geldi.acaba tüp kesicisine tam 12 v mu gitmiyo bunun için röle falan koyuyolar önüne bide bunu denicem.
gerçi karbüratörüde söküp komple temizlemek istiyorum belki ondan yapıyoda olabilir.ne dersiniz ??

Marsa basarken biraz gaza basin veya jikleyi cekin. Mars motorun motoru ceviriyor fakat calistiracak devire getiremiyor olabilir. Bu yuzden vurdurunca hemen calisir. Mars motorunuzu kontrol ettirin. Yag olarak 20 50 kullaniyorsaniz sogukken oda zorlayabilir bu havalarda 10 40 kullanabilirsiniz.

beyin diye tabir ettiğimiz ateşleme sisteminin ( bobin kablosunun takıldıgı) uzerınde ıkı adet tors tipi vida vardır, onları cıkardıgınız zaman parçanın bir bölümü cıkıyor , cıkardıgınız parçanın altında ıkı adet kısa cıkıntı var , onların oturdugu yerdeki alanda oksitlenme olursa elektrik saglıklı iletilmiyor, ve ateşleme gercekleşmiyor olabilir, kontrol etmenızde fayda var.

s.a arkadaşlar.

93 brodweyimde sabahları arabayı zor çalıştırıyorum yada bayıra bırakıyorum hemen vurdurunca tık diye alıyo.
buji buji kabloları distirbütör kapağı hava filtresi benzin filtresi benzin otomatiğini hepsini kendim değiştim.
sizce ayarsızlık var boğuluyo ondanmı çalışmıyo yoksa başka bişeydenmi??
fikirleriniz nelerdir ??

Boğulma sorun olabilir çalışmamasında. Bizim 95 model orta kasa broadway boğulduğundan dolayı çalışmayıp 15-20 dk bekledikten sonra zor çalışırdı. Birde egzoz çok kokutuyordu yani yakmadan atıyordu benzini(araba benzinli). Karbüratörü temizlettik 3-4 marşta çalışıyor benzinide yakıpta atıyor şimdi.

beyin diye tabir ettiğimiz ateşleme sisteminin ( bobin kablosunun takıldıgı) uzerınde ıkı adet tors tipi vida vardır, onları cıkardıgınız zaman parçanın bir bölümü cıkıyor , cıkardıgınız parçanın altında ıkı adet kısa cıkıntı var , onların oturdugu yerdeki alanda oksitlenme olursa elektrik saglıklı iletilmiyor, ve ateşleme gercekleşmiyor olabilir, kontrol etmenızde fayda var.

ayhn_110 kardeşim bu dediğinide denicem sağolasın.

Boğulma sorun olabilir çalışmamasında. Bizim 95 model orta kasa broadway boğulduğundan dolayı çalışmayıp 15-20 dk bekledikten sonra zor çalışırdı. Birde egzoz çok kokutuyordu yani yakmadan atıyordu benzini(araba benzinli). Karbüratörü temizlettik 3-4 marşta çalışıyor benzinide yakıpta atıyor şimdi.

dün akşam komple karbüratörü dağıtıp heryerini temizledim altta suyun geçtiği kanallar falan tıkanmış hepsini temizledim bütün heryerini söktüm benzine yatırdım sıfır gibi oldu.arabanın sesi değişti.bide tüpün kesicilerine röle koydum.bu sabah tekrar denicektim ama akü sukoyverdi gene vurdurduk :DD:D:

rica ederim kardeşim...

Geri