RENAULT TALİSMAN, MEGANE 4 ORİJİNAL ALARM# NASIL ÇALIŞIR? #NASIL MONTE EDİLİR?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hepinize merhaba.
2016 yılında Renault Talisman aracımı satın aldıktan sonra, aksesuar listesindeki orijinal alarm sayfası ilgimi çekmişti. Ancak ddt4all yardımı ile en azından perimetrik alarmı, yani kapılar kilitlendikten sonra kapılar veya bagaj kapağının açılması durumunda kornanın çalması özeliğini aktive edebileceğimi umduğumdan, orijinal alarm montajını düşünmemiştim. Ancak icon ve touch (Touch donanımda bcm ile alakalıdır. Icon bcm monteli araçlarda yazdığım geçerlidir.) donanımlı renault araçlarda korna ile alarm aktivasyonunun mümkün olmadığını tespit ettim.
Bu yüzden de orijinal alarm montajı yapmaya kara verdim ve Kocaeli'deki yetkili servise sipariş verdim. Resmi aksesuar listesinde olduğu halde Türkiye stoklarında olmadığından, Fransa'dan getilmesini bekledim. Yaklaşık 1 aylık bekleme süresi sonunda ürün geldi ve montaj+aktivasyonunu kendim yaptım.
Alarmı monte ederken video çektim. Ancak öncelikle "Nasıl Çalışır" videosunu paylaşmak istedim. Montajının nasıl yapıldığını ileride detaylı olarak sizlerle paylaşacağım.
Bu videoda Renault Talisman Orijinal Alarm Nasıl Çalışır? videosunu izleyebilirsiniz. Alarm normal klasik alarmdan farklı çalışır. Detayları, parça numarasını montaj videosunda bulabileceksiniz.

• Beğen
Tepkiler: *USTA
Emeğine sağlık kardeşim, yine MAİS in getirmediği güzel bir özelliği aracına kazandırmışsın...

• Beğen
Tepkiler: Befe
Teşekkür ederim Mustafa Abi. Başta getirmemek için biraz direndiler. :) Aksesuar listesinde olduğunu bilmiyorlarmış. Gösterince getirtmeye razı oldular. Bu arada ben bunu 2019'da istedim onlardan. Yani hala Talisman satıyorlardı. :D

• Beğen
Tepkiler: *USTA
Elinize sağlık Hakan bey, gene bir ilk ..

• Beğen
Tepkiler: Befe
Teşekkür ederim Erdal Bey. Orijinal ekipmanları seviyoruz:)

Geri