Renault Clio - 0.9 Tce (2014) Yıllık Bakım ve Ürünleri

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan quartal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, aracım başlıkta da yazdığı gibi 2014 model ve 60.000 km'de. Geçen yıl bakımını sanayide Renault ustasına yaptırmıştım (Yağ,su,filtreler,balata) bu yıl yine aynı ustaya gösterdim. Filtrelerin ve yağın değişmesi gerektiğini söyledi ancak 400-500 civarında bir fiyat çıkar diye ekledi açıkçası bana biraz fazla geldi.

Filtreleri yağı filan kendim almaya karar verdim. 0.9 aracı olup da bakım ürünlerini kendisi temin eden var mı acaba? Güvenilir siteleriniz varsa önerileri bekliyorum.

Not; Aşağıda verdiğim linkte Polen, hava ve yağ filtreleri makul bir fiyata satılıyor, yorumlarda pozitif. Daha önce n11'den alışveriş yapan oldu mu?

https://urun.n11.com/filtre-setleri/clio-4-09-tce-filtre-bakim-seti-orjinal-mais-P194558781

Bakımı kendisi yapan ya da bakım ürünlerini önceden alan yok mu?

Ben dışarıda hiç yaptırmadım. Arkadaşın 1.5 dci scenic var bayağı bir bakım triger baskı balta değiştirdi sanayide. Parçaları otoerdem den aldı orjinal görünüyor parçalar sıkıntı yok şimdilik 3 aydır. N11 de çok uygun fiyatlı ürünler var biraz şüpheli geliyor insana. N11 deki satıcılara dikkat edin her önüne gelen parça satabiliyor. Sadece yedek parça satan sitelere bakın.

Ben dışarıda hiç yaptırmadım. Arkadaşın 1.5 dci scenic var bayağı bir bakım triger baskı balta değiştirdi sanayide. Parçaları otoerdem den aldı orjinal görünüyor parçalar sıkıntı yok şimdilik 3 aydır. N11 de çok uygun fiyatlı ürünler var biraz şüpheli geliyor insana. N11 deki satıcılara dikkat edin her önüne gelen parça satabiliyor. Sadece yedek parça satan sitelere bakın.

Linkte gönderdiğim satıcı da epey olumlu puan almış ama yine de tecrübesi olan varsa diye sormak istedim.

Arkadaşlar 0.9 motor için yağ koyanlar hangi yağı önerirsiniz? Geçen yağ ustası 0.9 motora 3 litrelik yeter filan dedi ama kafa karıştırdı biraz.

Geri