Pure led vision far yükseklik ayarı hakkinda

Laruno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar, aracım 2016 Megane 4 icon. Pure led vision farlarim aracı çalıştırdığımda ya da farlar yandığında aşağı yukarı hareket etmiyor. Yani yükseklik ayarını otomatik yapmıyor. Hatta bu donanımda yüksek hızda girdiğiniz viraja doğru döndüğünü de sanıyordum. Konu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Herkese merhabalar, aracım 2016 Megane 4 icon. Pure led vision farlarim aracı çalıştırdığımda ya da farlar yandığında aşağı yukarı hareket etmiyor. Yani yükseklik ayarını otomatik yapmıyor. Hatta bu donanımda yüksek hızda girdiğiniz viraja doğru döndüğünü de sanıyordum. Konu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Direksiyonun sol tarafında elle yapılan far yükseklik ayarı yoksa aracınızda otomatik far yükseklik ayarı bulunuyor demektir.Wag gurubunda olduğu gibi başlangıç animasyonu pure led farlarda yok.Ancak yük yükledikçe yüksekliği otomatik ayarlar.Dönüşe duyarlı adaptif far yok.Sis farları (Özellik açıksa) dönüşte yaptığınız yönde yanar.

Hocam farın performansından memnun değilseniz üzerinden elle çevirerek yükseltebilirsiniz. Benim aracında kısalar çok yakını aydınlatıyordu en yükseğe ayarladım şimdi gayet güzel oldular karşı araçlardan da göz almıyor sanırım uyarı almadım hiç.

Kaput içinden elle yapacaksın..

Benim farlar tam tersine çok yukaridaydi. Az önce garaja inip duvar önünde ölçme fırsatım oldu. Far mercek yüksekliği yerden 68 cm civarı. Duvara 1 metre uzaklıkta ölctüğümde yine 68 cm çıktı. Arabayı 4 metre uzaklastirdigimda 64-65 cm olması gerekirdi fakat 73 cm ölçtüm. (%1.0 değeri ile)
4 metrede iken 65 cm e indirdim elle, o şekilde bıraktım şimdilik. Gece yolda deneyeyip kontrol edeceğim. Olmadı bilgisayarlı far ayarı yaptıracağım.

Geri