OBD 2 ELM327 Cihazı aldım arabada sıkıntı yaptı

syazar06

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba, buradan tavsiye üzerine partikül filtresi doluluğu varmı diye obs2 elm327 cihazı aldım megane 2020 1.5 bluedci aracım var taktım ve carscanner programı ile baglandım, cihaza baglanır baglanmaz araba titremeye başladı, bütün arıza kodları arabanın kendi gösterge panelinde yanmaya başladı, cihazı söküp 10dk sonra arabayı çalıştırınca düzeliyor, 2-3 kez denedim farklı program denedim yine aynı şeyi yaptı. Cihazdamı sorun var yoksa tarama yaparken bu normal mi? Aracın aküsü 1 hafta önce değişti

Ekli dosyalar

cihaz bazı
araçlarda sorun verebiliyor bazı araçlarda da olmayan arızaları üretebiliyor beynine sıkıntı yaratabilir kullanmayın bende de var diğer aracıma takıyordum ancak bu aracımı gerekli uyarıları aldığım için takmıyorum artık

Merhaba, aynısını Talisman aracımda yaşadım. Aracımdan önce bir mercedes araçta denedim, hata kodunu sildim problem çıkarmadı. Kendi aracıma takıp hata kodlarını okumaya çalışınca tüm arıza ışıklarını yaktı ve park sensörleri 1-2 hafta boyunca çalışmadı. Serviste yeniden kalibrasyon yaptırmam gerekiyor büyük ihtimalle. OBD cihazıyla alakalı olduğunu düşünüyorum Renault'lara hepsi uymuyor galiba. Servise götürüp oradan sildirin bence.

Geri