multimedya ekranı güncelleme

enes8587

Kayıtlı Üye
01-Adana
selamlar yeni clio 4 aldım.internette videolara bakıyorum çoğu araçta multimedyada eco modu var klima bilgileri vs var.benim aracımda yok ekranda gözükmüyor.bunu nasıl güncelleyebilirim.İlk resim benim ekranım 2. resim yapmak istedigim ekran.

Ekli dosyalar

• 111.webp
    111.webp
    34.9 KB · Görüntüleme: 3
  • 222.webp
    222.webp
    27.1 KB · Görüntüleme: 3
selamlar yeni clio 4 aldım.internette videolara bakıyorum çoğu araçta multimedyada eco modu var klima bilgileri vs var.benim aracımda yok ekranda gözükmüyor.bunu nasıl güncelleyebilirim.İlk resim benim ekranım 2. resim yapmak istedigim ekran.
Sizin ekranınız 2012-2014 yılları arasında üretilen araçlarda bulunan eski MediaNav'dır. MediaNav'ın son güncelleme sürümü 2014'de 4.1.0 ile bitmiştir. Daha sonra MediaNav Evolution v1'ler geldi, onların son güncelleme sürümü de 2018 yılında 9.1.3 ile bitti. Daha sonra MediaNav Evolution v2'ler geldi, onlar da 2022 yılında 1.0.15.5 son güncelleme sürümü ile sonlandırıldı. Sizin ikinci ekranda gösterdiğiniz de bu CarPlay özellikli MediaNav Evolution v2'dir. Sizdeki eski MediaNav'ı, MediaNav Evolution v2'ye güncellemeniz imkansızdır, zira ikisi donanım ve yazımsal olarak iki ayrı cihazdır. MediaNav'lar Windows üzerine kurulu iken MediaNav Evolution v2'ler Linux tabanlıdır. En fazla bazı 3. part güncelleme dosyaları ile eski 4.1.0 sürümlü MediaNav'ızı, 7.0.5md sürümlü MediaNav Evolution v1 görünümüne ve özelliklerine getirilebilirsiniz. Tema olarak ikinci ekrandaki gibi olur ama Eco butonu yine gözükmez. Micom menüsünden Eco butonunu aktif edebilirsiniz ama tıkladığınızda karşınıza hiçbir veri gelmeyecektir. GitHub'da aşama aşama nasıl güncelleme yapılacağı ile ilgili dosya ve kılavuz paylaşımı var https://github.com/m-a-x-s-e-e-l-i-g/MediaNav-to-Evolution-Upgrade ama dediğim gibi bunlar 3. part güncellemelerdir, ortaya çıkabilecek sorunlar sizin sorumluluğunuzdadır.

Geri