Motor'dan Gelen Zırıltı veya her ne ise yardım :(

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba Dostlar
.
Son 2 haftadır 1,5 dci aracım ile seyahat ederken 1.ci viteste veya 2.c, viteste gaza bastığımda motor içinden veya motor kısmı tam anlayamadım bir zırıltı sanki bir parça kopmuşta gaza basınca ses yapıyormuş gibi ses geliyor ama gazdan çekince ses kesiliyor. ayrıca 3.cü vites yukarısına çıkınca gaz vermeye devam edince ses olmuyor ve bunu rampa yukarı çıkarken yapıyor akıl almaz bir gıcık ses

Not ( soğuk hava ile ilgisi olabilir mi? )

yaşayan var mı?
ya da nereden gelebileceğini tahmin edecek birisi çıkar ise minnettar kalacağım. ustaya anlatmam da yardımcı olursanız sevinirim.

sağ torpido tarafından geliyorsa mazot pompasındandır,hortumu cırt ile sabitlerseniz sorun çözülüyor

hmmm bunuda değerlendiricem yarın bakayım bakalım nerede geliyor ve öyle ise yapayım hemen.

sağ torpido tarafından geliyorsa mazot pompasındandır,hortumu cırt ile sabitlerseniz sorun çözülüyor
Bende Triger Kayışının gergi bilyasından geliyor sanıyordum... Kesin çözüm mü hocam ?

Bende Triger Kayışının gergi bilyasından geliyor sanıyordum... Kesin çözüm mü hocam ?
oda bi ihtimal,araç rolantide çalışırken sağ yolcu farının motor suyus bidonunun altında bi hortum geçer,o titriyorsa temas ettiği biyer varsa biri gaz versin gözle takip edin,o şekilde anlarsınız

oda bi ihtimal,araç rolantide çalışırken sağ yolcu farının motor suyus bidonunun altında bi hortum geçer,o titriyorsa temas ettiği biyer varsa biri gaz versin gözle takip edin,o şekilde anlarsınız
ama sadece 1000 ve 1200 devir arası geliyor... Ordan geliyodur demi ?

Geri