Megane4 yokuşta aşağı inerken yığılma problemi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mmcakmak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mmcakmak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,

Yaklaşık 6 aydır şirket aracı olarak '17 Megane4 Touch 1.5 dci edc kullanıyorum. Eski bir VW'ci ('08-Polo, '10-Jetta, '12-Leon, '13-Passat) olarak çok keyifle kullanıyorum. Bir süredir foruma dahilim ve paylaşımlardan oldukça faydalandım.

Yaşadığım bir problemle ilgili sizden yorum ve bilgi rica ediyorum.

Şu anda özellikle %10 üzeri eğimlerde eğer yavaş iniyorsam (evim bir yokuşun aşağısında) aracın devri 4000 lere çıkıyor ve yığılıyor. Bir noktada 2. vitese atıyor sonra tekrar 1.e alıp yığılıyor. Nato yolundaki yetkili servise gittim, aracın bilgisayarında güncelleme yapıldı ancak bir değişiklik olmadı.

Ne önerirsiniz?

Saygılarımla, kazasız bol keyifli sürüşler...

Herkese merhaba,

Yaklaşık 6 aydır şirket aracı olarak '17 Megane4 Touch 1.5 dci edc kullanıyorum. Eski bir VW'ci ('08-Polo, '10-Jetta, '12-Leon, '13-Passat) olarak çok keyifle kullanıyorum. Bir süredir foruma dahilim ve paylaşımlardan oldukça faydalandım.

Yaşadığım bir problemle ilgili sizden yorum ve bilgi rica ediyorum.

Şu anda özellikle %10 üzeri eğimlerde eğer yavaş iniyorsam (evim bir yokuşun aşağısında) aracın devri 4000 lere çıkıyor ve yığılıyor. Bir noktada 2. vitese atıyor sonra tekrar 1.e alıp yığılıyor. Nato yolundaki yetkili servise gittim, aracın bilgisayarında güncelleme yapıldı ancak bir değişiklik olmadı.

Ne önerirsiniz?

Saygılarımla, kazasız bol keyifli sürüşler...

Araç yokus inerken devir yukseltip kompresyona biner genelde. Benim edc de bu şekilde çalışıyor. Olabildigince üst devirde düşük viteste tutuyor aracı. Bunun amaci da zaten biliyorsunuzdur yokus asagi hizlanmayi yavaslatmak. Ayrıca bahsettiginiz vitesin yukselip tekrar kuculmesi olayı basima hiç gelmedi. Eğer yokus asagi inilen yol ciddi bir diklige egime sahipse 4.500 civari üst vitese geçiyor fakat hiç vites kucultmuyor. Servise durumu izah edip sanzimani veya ona bagli beyin vs gibi yerleri kontrol ettirmekte fayda var.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

s.a kardes bende megane 4 hb edc ıcon kullanırum 1 senedr.ayn sorun bende de var ne yazıkkı ve 5 defa servıse goturdum hep yazılım attılar ama degısen bısey ollmadı sorun yıne aynı ve sonunda usta bana kardesım bu edc ototmatıkler boyle yapacak bısey yok bunlara kac dea yazılım attık degısen olmadı dedi.hala da boyle kullanıyorum pek memnun degılım

Geri