Megane4 start stopta hill holder problemi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mmcakmak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mmcakmak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,

Yokuşta durduğumda ve start stop devreye girdiğinde ayağımı frenden çekip araç çalışana kadar araç geri kayıyor (sanırım 1 mt kadar) Tekrar frene basıp ani gaza basmam gerekiyor. İstanbul'da yaşıyorum malum deremiz tepemiz çok. Start stop sürekli olarak devre dışı da bırakılamıyor. Her seferinde düğmeye basmayı da unutuyor insan.

Aynı sorunu siz de yaşıyor musunuz? Öneriniz ne olur?

Herkese kazasız bol keyifli sürüşler...

Herkese merhaba,

Yokuşta durduğumda ve start stop devreye girdiğinde ayağımı frenden çekip araç çalışana kadar araç geri kayıyor (sanırım 1 mt kadar) Tekrar frene basıp ani gaza basmam gerekiyor. İstanbul'da yaşıyorum malum deremiz tepemiz çok. Start stop sürekli olarak devre dışı da bırakılamıyor. Her seferinde düğmeye basmayı da unutuyor insan.

Aracı servise göstermenizde fayda var belki mekanik belki yazilimsal sorun veya hata olabilir. Start stop acikken de hill hold sisteminin aktif olarak calismasi gerekir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benzer sorunu ben de aracimi aldigimda yasamistim. Aslinda hala da devam ediyor. Yalniz, su sekilde kullaniyorum artik : Yokusta stop halinden kalkisa gececegim zaman ayagimi frenden %100 oraninda cekmiyorum. Tamamen cektigimde sizin de soylediginiz gibi araba geri kaciriyor calisana dek. Frenden ayaginizi cekerken aracin start yaptigi bir seviye var, aracin calismasina izin verip sonra tamamen cekebilirsiniz. En azindan bende o sekilde yapinca kacirmiyor.

Herkese merhaba,

Aynı sorun bendede var. Hatta yazılım attırmama rağmen şanjımanla ilgili sıkıntılarım geçmedi. Bakımda şikayetlerimi tekrar belirticem. Umarım bu sefer çözülür.

Yokuşta durunca frene çok sert basın hill holder devreye girecektir. Ben test ederek buldum. Şimdi sıfır sıkıntı.

Geri