Megane 4 Yardım Lütfen

voodoo_lorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, önceden aracımdan uzaklaştığımda kapılar otomatik kilitlenirdi, yakınlaştığımda da farlar yanar ve yan aynalar açılırdı. Ancak aniden bu kesildi ve şimdi kumanda da ki tuşlarla açıp kilitliyorum yada kapı kolundan yapyorum. Daha önce başına gelen yada çözümünü bilen var mı?
Teşekkürler.

Ayarları kontrol ettiniz mi?Ayarlarda değişiklik gerekebilir.

düşük bi ihtimal ama kart pili zayıflamış olabilir.

Merhabalar, önceden aracımdan uzaklaştığımda kapılar otomatik kilitlenirdi, yakınlaştığımda da farlar yanar ve yan aynalar açılırdı. Ancak aniden bu kesildi ve şimdi kumanda da ki tuşlarla açıp kilitliyorum yada kapı kolundan yapyorum. Daha önce başına gelen yada çözümünü bilen var mı?
Teşekkürler.

Tam olarak aynımıdır bilmiyorum ama Captur veya Clio4 teki şekilde eller serbest şeklinde ise ;

Eller serbest devrede iken anahtardan kilitleme veya açılma yapıldığından Eller Serbest devre dışı kalıyor.Tekrar devreye almak için Captur veya Clio 4 lerde araç (marş) start butonuna basıp kapı üzerindeki buton ile kitlenerek Eller Serbest tekrar devreye giriyor.

Aracin içinde yedek anahtar varsa kilitlemez

Ekrandan menü üzerinden ayarlarda arayın eller serbest seçeneği ON konumuna alın, benim araçta sürekli eller serbest bu şekilde. Captur ve clio da olduğu gibi kumanda ile kilitlesem dahi özellik kapanmıyor.

Teşekkürler.
741117fb5229037de13928b049e8dc42.webp

addceae4c02544bdbae0a9097df961a1.webp

Menü - Araç - Kullanıcı ayarları nda Eller serbest açma kapatma ve dıştan karşılama Aktif olduğu halde çalışmıyor sa servise götür derim ben.

Erdoğan Saka

Son düzenleme:
aynen bi servise danışın ücretsiz bir işlem yapılabilir

Arkadaşlar dediğiniz ayarlar hepsi açık, anahtarla açmadım hiç ve yedek anahtar araçtan çook uzaklarda. Aniden oldu sanırım servise götüreceğim

Yedek anahtarla da mı aynı şeyi yapıyor.Bazen bulunulan yerde anahtarın frekansını bastıracak güçte ve ya yakın frekansta yayın yapan cep tlf,garaj kapısı açma kumandası yüksek gerilim hattı vb. şeyler etkiliyor olabilir.Farklı yerlerde yedek kumanda ile de denemenizi tavsiye ederim.

Geri