Megane 4 Soru

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ebt06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ebt06

Kayıtlı Üye
06-Ankara
merhaba ben yenı 2024 model icon 1.3 tce aldım.
Ama hyundai den geçiş yapmama ragmen cok begenemedim.
Size bazı sorularım olacaktı .
Benzın aldıktan sonra ortalama tuketımı nasıl sıfırlarım kendısı sıfırlamadı ?
Km kaydetme triplerini bulamadım ve var olan bir yer onuda sıfırlayamadım? Araba çalıstıgından beri su km su dk gibi bilgileri bulamadım varmı ?
Spor mode dısında arac devrini gösteren bir ekran bulamadım varmı ?
İcon mode olmasına rahmen netten bakınca bircok seyı acık degılmıs yoksa ben mı bulamadım? Actırılıyorsa garantiden çıkar mı ?
Ekran bazen donuyor bir müddet sonra geliyor arac daha 250km de sıfır .
My sense modunda tahrik tarafında ayarlama yapamıyorum neden acaba ?
Internette comfort modu gordum ama bende neren yok?
Birde eco moda aldıgımda vitesleri erken atmasını bejkerim ama geç atıyor sizce neden böyle davranıyor?

Merhaba, öndelikle aracın hayırlı olsun.
Ortalama yakıtı gösteren yere geldiğinde ok düğmesine basılı tutarsan ortalamayı ve diğer tripleri sıfırlar.
Kaç dakika çalıştığını gösteren bir uyarı bulunmuyor.
Sport mod dışında devir göstergesi diğer modlarda bulunmuyor.
Tahrik bölümünün ayarları yapılamıyor sadece direksiyonun sertliğini ayarlayabiliyorsunuz.
Comfort modunu gizli özelliklerden açtırabilirsiniz lakin ECO moddan pek bir farkı bulunmuyor, çok gerekli bir şey değil yani.
Eco moddayken gaza yavaş basarsanız vitesleri erken değiştirir gaza yüklenirseniz diğer modlar gibi geç vites değiştirir...
Gizli özellikleri açtırmanın garantiyle alakası yok yeterki işi yapan uzman biri olsun...

Merhaba, öndelikle aracın hayırlı olsun.
Ortalama yakıtı gösteren yere geldiğinde ok düğmesine basılı tutarsan ortalamayı ve diğer tripleri sıfırlar.
Kaç dakika çalıştığını gösteren bir uyarı bulunmuyor.
Sport mod dışında devir göstergesi diğer modlarda bulunmuyor.
Tahrik bölümünün ayarları yapılamıyor sadece direksiyonun sertliğini ayarlayabiliyorsunuz.
Comfort modunu gizli özelliklerden açtırabilirsiniz lakin ECO moddan pek bir farkı bulunmuyor, çok gerekli bir şey değil yani.
Eco moddayken gaza yavaş basarsanız vitesleri erken değiştirir gaza yüklenirseniz diğer modlar gibi geç vites değiştirir...
Gizli özellikleri açtırmanın garantiyle alakası yok yeterki işi yapan uzman biri olsun...
Merhaba ok basılı tutuyorum rakamlar gıdıp gelıyor ama bir sıfırlama yapmıyor.
Eco modda yokus cıkarken ıle mukti sense de yokus cıkarken arasında aynı basma oranıyla eco modda bagırarak cıkıyor multısense de gayet conforlu cıkıyor ben tersını beklıyordum açıkcası. Eco modda aracın tepkılerı ıkımızın arasında farklı olduğunu dusunmeye başladım suan.
Arac daha 200km de ama 2 farklı yerınden trım sesı gelıyor. Benım 11 yasında aracımdan gelmıyordu.
Acıkcası verdıgım paraya aldıgım urun kıyaslaması yaparken motor kuvveti dışında hıc ama hıc begenmedım.
Ozellık multımedya cok yavas gerı gıderken gecen gun yavas olsugu ıcın sensor arkaya yaklasmama ragmen ötmedi. Kendıne gelınce ekran ötmeye basladı. Dolayısıyla 2024 yılında teknolojılı bır aracta teknolojiye guvenemıyorsam ozaman ne anlamı var bu aracı almanın.
Genel olarak izlenimim arac genıs motoru kuvvetlı baska dıger herseyı cok koyu sevıyede olduğunu dusunuyorum. Ne yazıkki….

merhaba ben yenı 2024 model icon 1.3 tce aldım.
Ama hyundai den geçiş yapmama ragmen cok begenemedim.
Size bazı sorularım olacaktı .
Benzın aldıktan sonra ortalama tuketımı nasıl sıfırlarım kendısı sıfırlamadı ?
Km kaydetme triplerini bulamadım ve var olan bir yer onuda sıfırlayamadım? Araba çalıstıgından beri su km su dk gibi bilgileri bulamadım varmı ?
Spor mode dısında arac devrini gösteren bir ekran bulamadım varmı ?
İcon mode olmasına rahmen netten bakınca bircok seyı acık degılmıs yoksa ben mı bulamadım? Actırılıyorsa garantiden çıkar mı ?
Ekran bazen donuyor bir müddet sonra geliyor arac daha 250km de sıfır .
My sense modunda tahrik tarafında ayarlama yapamıyorum neden acaba ?
Internette comfort modu gordum ama bende neren yok?
Birde eco moda aldıgımda vitesleri erken atmasını bejkerim ama geç atıyor sizce neden böyle davranıyor?
Simdi 1.cisi bu araba c segmenti..Hep derim araba meselesi butce meselesi d segmenti bir arabaya gecis yaparsan belki duydugun cogu sorunu duymazsin ..Simdi diyeceksin bendeki hyundai da c segmenti..C segmentlerinin kendi icerisinde 1 2 ozelligi one cikabiliyor.Ornegin ford focusun yol tutus sekli,ayni agirlikta olmasina ragmen toyotanin elektrifikasyonu ve yola oturmasi felan..Cunku araba firmalari da maliyetle bu isi yapiyor.Bende 2023 icon megane var bende trim sesi yok megane in en onemli ozelligi acikcasi motoru..1.3 tce motor pahali bir motordur ve nazik bir motordur.Bakimini ehil ellerde yapilirsa benzinlisin 1 milyona bile goturur..Ama benim megane in en sevdigim ozelligi motor sesini iceri almamasi, hatta lastik sesini bile almamasi arabanin altindan kayiyor olusu ve arabanin tam turk aile yapisina uygun uretilmesi ki mart 2024 en cok satan aractir ..Tekrar ediyorum c segmenti bir arabadan d veya e segmenti bir performans beklemek cok mantikli degil..

• Beğen
Tepkiler: *USTA
Sıkıntı trim sesler ise silikon sprey çözüm olacaktır

• Beğen
Bir sorum daha olacak , aracla aksam serinlikte 25km falan yol yaptıktan sonra aracı park ettıkten sonra 5 dk falan fan calıstırdı. Bu normal midir ? Dıger aracımdan uzun yoldan sonra bile hiç yapmazdı. Aracı cok sıkıstırmadan kullandım. Sadece 1 2 kez trafike baglı olarak sollama yaptım okadar.

Bir sorum daha olacak , aracla aksam serinlikte 25km falan yol yaptıktan sonra aracı park ettıkten sonra 5 dk falan fan calıstırdı. Bu normal midir ? Dıger aracımdan uzun yoldan sonra bile hiç yapmazdı. Aracı cok sıkıstırmadan kullandım. Sadece 1 2 kez trafike baglı olarak sollama yaptım okadar.
Bu araba turbolu birde muhtemelen klimanız da açıktır. Şu an en soğuk yer gün içinde 35 derece civarı. Turbo ve motor yük altında çalışıyor ve ısınan sistemlerin soğuması için yeterince yol yapamamışsınız. Bu tür durumlarda araç stop edince fan açmazsa korkun :). Aynısı kendi aracımda da var gayet normal fakat mümkünse düşük devir yüksek hız yaparsanız fan açmadığını görürsünüz.

• Beğen
Bu araba turbolu birde muhtemelen klimanız da açıktır. Şu an en soğuk yer gün içinde 35 derece civarı. Turbo ve motor yük altında çalışıyor ve ısınan sistemlerin soğuması için yeterince yol yapamamışsınız. Bu tür durumlarda araç stop edince fan açmazsa korkun :). Aynısı kendi aracımda da var gayet normal fakat mümkünse düşük devir yüksek hız yaparsanız fan açmadığını görürsünüz.
Yorum için tesekkur ederim. Daha önce atmosferik hyundai bınıyordum 2013 turbolu arabam olmadın ondan dolayı bilmiyordum. Klima kapalıydı aksam oldugu içinde 25 derece falandır.
Aslında dikkatimi çeken sey aynı yolu her sabah ve aksam yapıyorum iş için ama sadece bugun yaptı yada benım dıkkatımı bugun cektı.
Bir kere ısınamadım megane ondan hersey batıyor sanırım 😂
Umarım arızasız kazasız belasız bınerız hep beraber forumdakı arkadaslar ıle.

• Beğen
Arkadaslar hala ortalama tuketımı ve km yi sıfırlayamadım acaba bir km eşiği mi var 1000km gibi?
Ekranımın markasını nasıl öğrenirim yani yavaşlıktan bazen kafayı yedircek bununda bir çözümü varmı acaba ?
İcon paket normal ekran.
Rgo ve myrenault uygulamaları bu araca uygunmudur bir türlü bağlayamadım. Sürekli carplay olarak bağlanıyor.
Araca alışana kadar soru soracağım malesef, yardımcı olan yorum yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Arkdaşlar tekrar merhaba,
Bugun bir durumla karşılaştım klima yı açınca motor devrinde dalgalanmalar oluyor bunun sebebi nedir acaba araç daha sıfır 450km de .
Hergun yeni birşey başıma geliyor😞

Geri