Megane 4 Icon Korna ve Amortisör Problemi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan boykale
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

boykale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Aracım 2016 model sedan ve sağ kornanın randımanlı çalışmaması ve arka amortisörlerin zayıf olması problemleri var. Bakım sonrasında arka amortisörlerin kronik problem olduğunu bu nedenle avrupadan gelen yeni amortisörlerin takılacağını belirtiler. Korna problemi için baktıklarında ise tırnaklardan birini büktüklerini şimdilik problemin ortadan kalktığını belirttiler. Ancak tekrar ederse komple direksiyon değişiminin garanti kapsamında yapılabileceğini söylediler.

1) Amortisör değişiminde aynı problemi yaşayan bazı kişilerin hem arka hem ön amortisörlerini değiştirdiğini okudum. Ayrıca arka dingilin de garanti kapmasında değişimini sağlayan kişiler var. Servisten böyle bir talepte bulunsam mı diye düşünüyorum.

2) Korna için uygulanan işlem sonrası veya bakım sonrası düşük hızlarda çok yumuşak olan direksiyonun biraz daha sert olduğunu hissettim. Neden olabileceği konusunda fikri olan var mıdır?

3) Sizce korna problemi için komple direksiyon değişimi yaptırsam mı?

Ben arka amortisörleri 2 kere değiştirdim son takılan avrupadan geldiği söylenen amortisör ben memnunum sorun bitti. Korna meselesine gelirsek zaman kaybetmeden garantiden komple değişim iste garanti bitince servisler genellikle sorun yaşatır.

Geri