Megane 4 HB 1.5 dci EDC İcon problemlerim hakkında ...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan jengo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

jengo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaslar . 2016 model megane hb edc 1.5dci icon sahibiyim . kasım 2016 da sıfır aldım suan 15.000 km de .aracım siyah renkte

1- rlink 2 büyük ekran mevcut , güncellemeyi 4 kere rlink toolbox dan indirdim fakat araç yüklemeye basliyor ve NOT ENOUGH SPACE deyip güncelleme duruyor.

2- ön camlarım açılıp kapanırken bazen tam ortalarında çıt diye ses yapiyor.

3- arka bagaj kapağı ile ise her yıkama sonrası altından sular bosaliyor ve ne kdar silerseniz silin ordaki su bitmiyor.ve bagaj kapağı altı , tamponla oturdugu yerde deformasyon yarattı yani oradaki boyaya zarar verdi sanırım sürtüyor.
not :( aracimda nokta boya hasar vuruk vs yoktur. tam anlamıyla orjinal halinde)

4-en büyük problemim kışın yasadıgım arac havalandırmada ısınma problemi. gecen sene ilk kış aylarımızda farkedip servise gittim. arac 16 dereceden 26.5 dereceye kadar serin. Hİ durumunda ise cok sıcak hava üflüyor . yani arası yok ve ısınma problemi yasıyorum aç kapat yapmak durumunda kaliyorum cünki hi de cok sıcak. 26.5 da ise soguk. gecen sene güncelleme yaptılar ama tekrar aynı problem var.

şimdilik aklıma gelen problemler bunlar. sizlerde bunlar veya herhangi biri olup ne sekilde cozdugunuzu paylasirsanız sevinirim ,,

iyi forumlar

Cenk YAZICI

aynı araç bende de var. bagajda su akması oluyor. sürtünmeden dolayı her iki tarafta aşınma da mevcut. zaten arka stop farlarının dengesi de bozuk.yani bir taraf biraz daha önde duruyor. bayiiden sıfır aldım aracı. ama o an için dikkat etmedim .sanırsam arka bagaj kapağının sökülüp yukarı kaldırılması gerek. servis bana bu şekilde dedi. ama ben anahtar değmemesi adına götürmedim.fan konusu sanırsam göstergedeki derece içerinin havasının ayarlanması için. yani içeri kaç derece olsun istersen ona ayarlıyorsun.ayrıca bende fren pedalında sağa - sola boşluk var. frene basınca ses yapıyor. servis başka bir araca baktı. ondada vardı. normal abi deyip salladılar.araçta bide gaz yememe sorunu vardı. bir buçuk senedir yazılım gelecek diye oyalıyorlar. forumda bununla ilgili bölüm var.

Geri