Megane 4 1.5 dCi Icon 2016 Aracı Kontrol ettirin Uyarısı

mubam

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
2016 Ekim Çıkışlı Megane 4 1.5 dCi Icon aracım var. Aracımda Aracı kontrol ettirin uyarısı çıkıyor. Bazen yolda giderken çıkıyor bir süre sonra kendiliğinden gidiyor. Bazen de aracı durdurup 15-20 dk bekleyince gidiyor. Bu olay düzenli olmuyor. 3-5 gün olmuyor 6. gün benzer uyarı çıkıyor. Arabayı park edip bir süre sonra binip çalıştırınca sönmüş oluyor. Bu durum aracımla giderken ışıklarda durduğumda kalkmak istediğim de aracın gaza basınca bağırması ve harekete geçmekte zorlanması sonucu serviste güncelleme yapıldıktan sonra rastladım. Işıklarda durduğumda vitesi N'ye alıp kalkacağım zaman D'ye alırsam sorun yaşamıyorum ama D'de beklersem sorun oluyor ama devamlı değil bazen oluyor bazen olmuyor. Aynı durum uzun yolda giderken ayağımı gazdan çekip sonra tekrar basmak istediğimde de oluyor. Bazen de düz yolda giderken yokuşa dönerken de oluyor, bu durumda da gaza bastığımda bağırıyor ama yavaş yavaş kendini toparlayıp devam ediyor.

Bir usta güncellemede hata olmuş sorun yok yeniden yaptır diyor. Ama telefonda böyle böyle diyorlar dediğim zannetmem sorun başka bir şey diyor. Bilmedim sizce ne olabilir?

Merhaba, aynı uyarıyı 2013 model Captur 1.2 TCe EDC aracımızda yaşadım, araç uyarı veriyor ama gidişinde sıkıntı çıkmıyordu, akü kutup başını sök tak yapınca düzeliyor bir süre sonra alakasız zamanlarda yanıyordu, en son yandığı zaman özel serviste cihaza bağlatıp arızaya baktırdığımda fren şalteri arızası verdiğini gördüm, fren pedalına takılan müşür arızalanmış, geçen hafta arızayı sildirip internetten orjinal Renault yazılı ve referans numaralı parçayı 420 tl kargo dahil alıp kendim taktım şimdi sıkıntı yok, aracı kontrol ettirin uyarısı çıktığı zaman bilgisayara bağlatıp arızayı görürseniz sorunu çözersiniz...

Teşekkürler. Benim en çok dikkatimi çeken araç ile fren ile bir dakika falan dursam(İstanbul trafiği) araba boşa alıp D'ye almadan ilerlemiyor. D'ye alınca sanki hiçbir şey yokmuş gibi normal gidiyor. Arıza yanınca bir iki defa gidip baktırayım dedim gidene kadar söndü.

Geri