Megane 3 bva şanzıman arızası

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan tinnitus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tinnitus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar arac 2010 megane 3 110bg benzin yarı otomatik bva şanzıman. Problem şöyle başladı: geri giderken özellikle ilk çalıştığında takılma ardından normale dönme. Cok onemsemedim çünkü isindiginda geçiyordu.

Bir aydır 2 3 viteslerde kararsız geçiş. Devir 4500 olmadan gecmiyordu. Usta gördü format attı birşeyler yaptı. Önce hiçbir sorun görmedi. Ordan çıktım 5 dk sonra uyarı: Vites kutusu kontrol ettirin esp kontrol ettirin. Arac 3 vitese kitledi kendini aynı ustaya götürdüm. Valv değişimi gerekiyor 600 tl dedi.

Ertesi gün araç boşta gibi viteste d görünmesine rağmen ilerlemedi. Geri de gitmedi. Boş viteste gibiydi.

Konuyla alakalı yardımcı olabilecek var mı?

Gncl please

Merhaba arkadaşlar arac 2010 megane 3 110bg benzin yarı otomatik bva şanzıman. Problem şöyle başladı: geri giderken özellikle ilk çalıştığında takılma ardından normale dönme. Cok onemsemedim çünkü isindiginda geçiyordu.

Bir aydır 2 3 viteslerde kararsız geçiş. Devir 4500 olmadan gecmiyordu. Usta gördü format attı birşeyler yaptı. Önce hiçbir sorun görmedi. Ordan çıktım 5 dk sonra uyarı: Vites kutusu kontrol ettirin esp kontrol ettirin. Arac 3 vitese kitledi kendini aynı ustaya götürdüm. Valv değişimi gerekiyor 600 tl dedi.

Ertesi gün araç boşta gibi viteste d görünmesine rağmen ilerlemedi. Geri de gitmedi. Boş viteste gibiydi.

Konuyla alakalı yardımcı olabilecek var mı?

Oncelikle gecmis olsun ama olay yazilimsal olarak cozulemediyse birde akuyu olcturun. Bu renault sanzimanlari aku zayifken sacmalayabiliyor. Ama beni korkutan esp uyarisi vermesi. Bende sanziman uyarisi vermeden esp uyarisi verdi ve olay 5.500 liraya patladi. Benim arac dizel oldugun enjektor mazot pompasi vs degisti. Sizin insallah basit bi sekilde cozulur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri