Megane 2 marş problemi

Ozgurbey54

Kayıtlı Üye
54-Sakarya
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldu kafamda bir soru işareti var bu size danışmak istedim 2 ay önce megane 2 1.6 authentique paket araba aldım 2 aydır bakım harici masraf yapmamıştım bende şehir dışında çalışıyorum arabayı evde bırakınca eş dost akraba işi olan alıp kullanıyor birley diyemiyoruz böyle sıkıntı çıkıncada biz uğraşıyoruz gelelim konuya aracımda elektriksel olarak bir problem görmüyorum akü sağlam yani bütük aksamlar çalışıyor fakat marş basmıyor şuanki çalıştığım yerinde yabancısıyım çalıştığım yerde bir sanayiye götürdüm adamlar marş dinamosu sökülcek 2 k işçilik artı parca değişecekse onların parası dedi dolandırılıyormuşum gibi hissettim çıktım başka bir yere girdim adamlar baktı etti sigorta atmış dedi değiştirdi çalıştı araba normale döndü ama marş dinamosu sökülüp bakılması lazım kömür bitmiştir ondan sigorta atmıştır dedi velhasıl ustaların samimiyetine güvenemedim şimdilik çalışsın yeter dedim memlekete dönünce tanıdık ustaya göstermeyi düşünüyorum sizce kömürle sigortanın bir bağlantısı olabilirmi

Üstadım merhaba,
Marş dinamosunun kömürleri aşındığında veya bittiğinde, marş motoru normal şekilde çalışamayabilir. Kömürlerin durumu kötüleştiğinde, motor zorlanır ve bu da sigortanın atmasına neden olabilir. Yani, marş dinamosunun kömürlerinin bitmesi sigorta atmasına yol açabilir. Dolayısıyla, sigortanın atması kömürlerle bağlantılı olabilir. Ancak, bazı durumlarda sigortanın atması başka sebeplerden de kaynaklanabilir. Örneğin, bir elektrik kaçağı, kısa devre, veya bağlantı problemleri gibi.
Memlekete döndüğünüzde tanıdığınız bir ustaya marş dinamosunu kontrol ettirmeniz iyi bir fikir. Bu şekilde hem marş dinamosunun kömürlerinin durumunu öğrenebilir hem de aracınızın başka bir sorunu olup olmadığını netleştirebilirsin.

Geri