Megane 2 klimayı açınca hararet yükseltiyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Tufan.10
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Tufan.10

Kayıtlı Üye
10-Balıkesir
Öncelikle slmlar aracım 2004 model 1.6 16 v megane 2 dinamik araç son günlerde klima açık durumdayken ve biraz zorlanınca bayılınca hararet yükseliyor klimayı kapatıyorum normale dönüyor gözüm hep hararet göstergesinde oldugu için tam kaynama buhar duman yani tam hararet yaptırmadım bu arada araçta gözüme çarpan degişiklikler arabayı stop ettikten sonra fan daha uzun çalışıyor birde yag seviyesi normal oldugu halde yag seviyesi düşük yazısı çıkıyor ekranda buyazı çıktıgından sonra hararet sorunu yaşamaya başladım sizce sorun ne olabilir

Alternatör kayışı olarak da adlandırılan V kayışı kısaca, motordan aldığı gücü diğer parçaların çalışması için iletir. Yani, krank milinden alınan motor gücünü dişli çarklar aracılıyla su pompası, şarj dinamosu, direksiyon pompası, pervane ve klima kompresi gibi parçalara ulaştırmaya yarar.

Bu bilgiyi googledan aldım daha açıklayıcı olması için su pompanızda sorun olabilir klimada v kayışına yük bindirince belli ediyor olabilir durumu.

Alternatör kayışı olarak da adlandırılan V kayışı kısaca, motordan aldığı gücü diğer parçaların çalışması için iletir. Yani, krank milinden alınan motor gücünü dişli çarklar aracılıyla su pompası, şarj dinamosu, direksiyon pompası, pervane ve klima kompresi gibi parçalara ulaştırmaya yarar.

Bu bilgiyi googledan aldım daha açıklayıcı olması için su pompanızda sorun olabilir klimada v kayışına yük bindirince belli ediyor olabilir durumu.
Servise gittim su pompası degişimi için sadece genleşme kabının kapagından gelen tıss sesiyle contan yanık dedi bende hiç bişi yaptırmadım

Servise gittim su pompası degişimi için sadece genleşme kabının kapagından gelen tıss sesiyle contan yanık dedi bende hiç bişi yaptırmadım
Yookk artık o pıs sesini yapmayan araba varmı yol gidipte kapağı açtığın zaman iyice saçmalamışlar insanları nasıl dolandırcaklarını arıyorlar başka bir servise başvurun özel ve ya yetkili

Radyatör ve termostatı degiştirttim sorun hale düzelmedi sırada su pompası yani devirdaim var bakalım oda olmasa conta artık

Egzoz yada Katalizor den kaynaklı bişi olabilirmi o da geliyor aklıma

Radyatör ve termostatı degiştirttim sorun hale düzelmedi sırada su pompası yani devirdaim var bakalım oda olmasa conta artık
Bunlardan önce su pompasını deyiştirseydiniz sanki daha çözüm odaklı olur gibi geldi bana çünkü v kayışına bağlı parçalara ve kasnaklara yönelmelisiniz

Geri