Megane 2 Klima Sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cagri74
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cagri74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba 2007 model 1.5 dci megane 2 aracım var araçta klima devreye girmiyor. Aslında soracaklarım biraz karışık geçen sene ramazan ayında bir ustaya klima çalışmıyor diye gittim ve motor fanından elektrik kablosu çekerek klima bölümündeki ac tuşuna röle ve bir kaç kablo yaparak klimayı devreye soktu. anlayan bir başka arkadaşa baktım kendisi araç tamir işinden bir miktar anlıyor. aracım fan açmaması neden olabilir. birde eksi elektirk vererek klima komprosörünü devreye sokabiliyor. komprosör çalışıyor fakat ne fan açıyor nede klima devreye giriyor

lütfen değerli bilgilerinizi benimle paylaşır mısınız.

Benim başıma benzer bi olay geldi araci getirmediğim usta kalmadi sonra kendim orasına burasına bakerken klima peteğinin alt borusunda basınç müşürü var soketi çıkmiş yerinden taktım çalışmaya başladı. Bir süre gitti bir sonra ki yaz aynı arıza oldu ve aklıma gelende soket oldu baktım takılı ama çalışmıyor sonra o basınç müşürü değiştirdim çalişmaya başladı.

Yaz başlarında benimde başıma benzer bir sorun geldi. Fanlar hiç bir şekilde çalışmıyordu ne klimada ne kaloriferde. İşinden iyi anlayan bir elektrikçiye gittim 50 TL ye halletti. Sanırım sigorta ile alakalıydı.

Geri