Megane 1 Coupe Beynin su alması ve Sunroof çıt çıt

oguzcoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle forumda yeniyim herkese merhaba

3 Senedir Trabzonda yaşıyorum tahmin edebileceğiniz gibi hergün yağmur yağıyor ve son yılımda 4 ayda bir beyin su alıyor diye yolda bıraktı beni immo hatası gibi çalışmıyordu araba kafasına göre silecekleri falan açıyordu kontak kapalıyken sapıtmış gibiydi . 2 kere 400 lira bayıldım beyinci su alıyor beyin biyerden diyor yaptır onu yoksa her geldiğinde 400 alıcam ya da yeni beyin takcaz en son çünkü tamir olmayacak bir zaman sonra diyor.

Kaput altında direksiyon tarafında bir boşluk vardı havalandırma deliği gibi yaklaşık 12 inch kadar bu deliği kapattı elektrikçi ama ben yinede şüpheliyim. Bu su alma işi hakkında fikri olan var mı ? Araç içinde hiç su falan olmuyor ama beyin alıyormuş ilginç bir şekilde.

İkinci sorunum aracın sunroof tırrr diye ses veriyordu motoru söktüm wd falan sıktım geri taktım ses kesildi ancak çıt çıt ses geliyor sunrooftan hareket halindeyken açarken veya kapatırken sorun yok sadece komple söküp geri taksam temizlesem ve internette sunroof ayakları gördüm yenisini alıp değirebilir miyim ? basit bir olay mı ?

Şimdiden teşekkürler :) Tecrübelerinize dayanarak fikirlerinizi bekliyorum.

Geri