Megan4 İcon 1.5dCi Yaz Lastiği Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mubam
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mubam

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Arkadaşlar merhaba eski lastiklerim balon yaptığı için kış lastiklerimi çıkarınca yeni lastik almam gerekiyor. 18 inc jant kullanıyorum. Lastik tavsiyesi almak istiyorum. 225 40 r18 mi almalıyım yoksa 235 40 r18 mi? İnternette araştırdım kafam karıştı. Malum ekonomik olarak da uygun olana bakıyorum

Tecrübesi olan arkadaşlar tavsiye paylaşırlarsa sevinirim?

225 40 r18 hankook ventus prime al piyasadaki en iyi ve fiyat olarak ucuz lastiklerden biri.

Michelin Pilot Sport 4 kullanıyorum gayet iyi yol tutuşuna sahip. Ebat için öncelik orjinal ebat olsun ama fiyat farkı çoksa başka ebatı yalnızca dönme çapında çok az fark yaratıyorsa ve genişlik olarak janta uygunsa alın. 205/50/R17 benim orjinal ebat ama yaz lastiğinde 225/45/R17 kullanıyorum benzer sebepten dolayı.

kardeş ben cumartesi günü 205 55 r16 91v michelin primacy4 A A seviyesinde ve 68 db. ben diğer markalara hiç bakmadan aldım. fabrikalar bile michelin takıyor neden acaba. michelini tek geçerim ben. uygun alıp tahta gibi bineceğine al mıchelin bak keyfine...

kardeş ben cumartesi günü 205 55 r16 91v michelin primacy4 A A seviyesinde ve 68 db. ben diğer markalara hiç bakmadan aldım. fabrikalar bile michelin takıyor neden acaba. michelini tek geçerim ben. uygun alıp tahta gibi bineceğine al mıchelin bak keyfine...

İyi Günler ,Michelin kalitesini biliyoruz tartışılmaz.Aracımda şuanda mıchelin var fabrika çıkışı, ama ömrü bitmek üzere bende 3-4 aya lastik alacağım.Fiyat uygun kaliteli ve Yumuşak farklı marka kullanan varsa tavsiyeleri bekliyoruz

Benim ölçüler 205 / 50 / 17 , 93 V Mıchelin Primacy 3

Arkadaşlar merhaba eski lastiklerim balon yaptığı için kış lastiklerimi çıkarınca yeni lastik almam gerekiyor. 18 inc jant kullanıyorum. Lastik tavsiyesi almak istiyorum. 225 40 r18 mi almalıyım yoksa 235 40 r18 mi? İnternette araştırdım kafam karıştı. Malum ekonomik olarak da uygun olana bakıyorum

Tecrübesi olan arkadaşlar tavsiye paylaşırlarsa sevinirim?
Merhaba,
Lastik ebatlarimiz aynı. Ben araç ilk geldiğinde üzerinde continental sport contact 5 vardı, 50.000 km kullandım ve çok memnun kaldım, önümüzdeki yaz için aynı lastiği almak istedim fakat çok pahalı, lastik firması ısrarla continental premium contact 6 öneriyor ikisi (sport contact ile premium contact) farkı lastik bildiğim kadarıyla. Yaptığım araştırmalar ve kullanan arkadaşlarımdan aldığım görüşler sonucu şimdi nokian powerproof yaz lastiğine yöneldim, araştırıyorum, daha önce ankara da nokian in kış lastiğini kullanmıştım inanılmaz memnun kaldım.
Lastik konusunda araştırma yaparken, markaların test sonuçlarına da dikkat etmek lazım, bir marka aynı modeliyle farkli ölçülerde farklı sonuçlar alabiliyor, örneğin nokian kış lastiğine 15,16,17 jant ölçülerine açık ara birinci çıkarken 18 jantta continental testlerde birinci olmuş, bu yaz lastikleri için de geçerli, alacağınız lastikte ne arıyorsunuz, ne istiyorsunuz o çok önemli, ucuz olsun, dayanıklı olsun, kaliteli olsun v.s.
Fakat onca parayı verip aldığımız arabalar için 200-300 tl daha ucuza gelsin diye çok önem arzeden lastik alımında pek de gerçekçi davranmıyoruz. Bence biraz daha araştırın fiyat / performans acısından en uygun olanını seçin.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lastik etiketi A B dir. Gereksiz pahalıdır. Aynı paraya alınacak 3-4 seçeneginiz daha var.

Geri