MediaNAV Micom test menü aktif etme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ardylmzr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ardylmzr

Kayıtlı Üye
01-Adana
Merhaba, Adana'da yaşıyorum. Yaklaşık 2 ay önce 2018 model Beyz renk Clio 4 Touch 90 HP 1.5 DCI EDC satın aldım. Forumu ve içerikleri yeni keşfediyorum. Aracı aldıktan sonra chiptuning yaptırdığım yerde bazı gizli özellik aktivasyonu ile navigasyon için harita yüklemesi yaptırmıştım. O sırada Medianav 9.1.3 sürümüne yükseltildi. Sitede yayınlanan Başarsoft 2022.03 güncel haritasını yüklemeyi deneyeceğim, umarım olur.

Ayrıca geri görüş kamerası siparişi verdim. Montajını kendim yapacağım ama kontrol ettiğimde micom test menüsü pasif durumda ve geri viteste kamera sorgulamıyor. Flash bellek dosyasına yüklenmesi gereken bir dosya ile test menüsüne girilmesi gerekiyor galiba. İzlediğim videolarda micom test ekranına erişim sırasında flash bellek takılıyor. Videoların veya kaynakların tarihi eski olunca ilgili dosyaya ulaşamadım. Eğer elinde uygun dosya olan var ise paylaşım yapabilirse sevinirim.

Herkese iyi forumlar.

Kendi sorumu cevaplayayım :)

Sitede biraz geriye dönük benzer konularda araştırma yapınca @MUZOF arkadaşımızın aşağıdaki mesajına ulaştım;

Bilgisayarınızda not defterini açın hiçbirşey yazmadan farklı kaydet e gelin kaydedeceğiniz ismi
mcmtest_activate.ini
yazın flash belleğiniz içine kaydedin sonra not defterini tekrar açın hiçbişey yazmadan farklı kaydet yapın dosya ismini
mcmtest_activate_4medianav.ini
yazın flaş belleğinize kaydedin ( fat32 ile formatlanmış olmalı bellek) dosyalar bunlar boş ama iş görüyor

Sonuçta flashbellek içine notepad ile oluşturulan içi boş dosyaları yükleyince aktif oluyormuş. Denemesini yaptım, menüye ulaştım.

merhaba, size bir şey danışmak istiyorum, micom test menüsü üzerinden neler yapabiliriz? bilginiz var mıdır? başarsoft 2022.03 güncellemesi oldu mu? (bende dosyayı indirdim ancak arabaya daha yükleme yapamadım)

benim multimedya sürüm 9.1.3, aracı aldığımda üzerinde harita 2015 idi, geçenlerde baya uğraştım ancak 2018 yapabildim, şimdi ise 2022 yapmaya çalışacağım..

bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba @ozknglnc micom test menüsü içeriği hakkında detaylı bilgi sahibi değilim. Yanlış yönlendirmek istemem, pek kurcalanmaması gerekiyor diye biliyorum. İzlediğim videolardan faydalanarak sadece arka kamerayı aktif edip menü ile işimi bitirdim.

Başarsoft 2022.03 güncellemesi siteden temin ettim ve sorunsuz yüklendi. Öncesinde 2020 yılına ait başarsoft haritası yüklüydü. Sadece flash belleğe ilgili dosyayı yükledim ve araç çalışır haldeyken Medianav a takıp güncellemeyi bitirmesini bekledim. Sizde de sorun olacağını düşünmüyorum. Harita dosyasını yayınlayan gencosman1453 nickli kişiye de danışabilirsiniz.

Ancak bu kadar yardımcı olabildim...

iyi pazarlar dilerim öncelikle,

harita güncellemesini dün bende sorunsuzca hallettim, 2022 yılı oldu. benim araçta arka kamera mevcut ve aktif çalışıyor ama ekranda bulunan yol yardım çizgisi pek doğru değil gibi geldi bana. multimedya özelliklerinden arka kamera çizgisini açınca ekranda iki yol çizgisi oluyor. hangisi doğru bilemedim. belki milcom menüsünden kapanıyordur. ben araştırmaya devam edeyim. bir şeyler öğrenirsem forumdan paylaşırım.

cevabınız için teşekkür ederim..

Geri