Media nav eski sürüme nasıl getirebilirim

Cengiz3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mehaba arkadaşlar benim bir problemim var navigasyon la ilgili ben forumdan güncelleme yaptım eski sürüm 9.1.3.0a oldu ben tekrar eski sürüme geçmek istiyorum 9.1.3 bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Arabam clio 4 2016 model

Denedim ordan ama usb flash beleki tanimiyor baska usb denedim sonuc ayni

Hocam bu firmwarelerin 1.0.13.x ya da 1.0.15.x olanları var mı
şu sitede MediaNav Evolution v2 güncelleme dosyaları var, işinizi görür mü bilmiyorum.

Son düzenleme:
şu sitede MediaNav Evolution v2 güncelleme dosyaları var, işinizi görür mü bilmiyorum.
Benim sürüm 1.0.15.1 di. 1.0.15.3'e yükseltmek istedim. Burdan indirdim. Güncelleme bitti ekran kapandı bi daha açılmadı yorumlarda böyle olanı da görmedim. Motor falan da durdurmadım. Şimdi araştırıyorum tamir işlemleri için emmc tamiri nand flash vs bahsediliyor. Bir sd karta yazılım bir programla flaşlanıyor. Sonra sd kart bacakları devreye lehimleniyor. Yanı cihazın yazılımı sd karttan çalışıyor bir nevi benim anladığım. Ama media nav evo2 için devre şeması ve uygun yazılımı bulamadım. Bir youtube videosunda dosyalar .iso ya da .img idi ama onlar da media nav içindi. Acaba media nav evo 2 linux tabanlı olduğu için farklı bir çözümü mü var onu da bulamadım. Tamir fiyatları da nispeten yüksek. Kaldık öyle şimdilik. Ayrıca herkes de tamir edemiyor bunlar. Ha niye burdan indirdin renault navi toolboxtan güncellemedin derseniz de nav dan harita güncelemeye girince güncelle butonu pasifti yani basılmıyordu.

Benim sürüm 1.0.15.1 di. 1.0.15.3'e yükseltmek istedim. Burdan indirdim. Güncelleme bitti ekran kapandı bi daha açılmadı yorumlarda böyle olanı da görmedim. Motor falan da durdurmadım. Şimdi araştırıyorum tamir işlemleri için emmc tamiri nand flash vs bahsediliyor. Bir sd karta yazılım bir programla flaşlanıyor. Sonra sd kart bacakları devreye lehimleniyor. Yanı cihazın yazılımı sd karttan çalışıyor bir nevi benim anladığım. Ama media nav evo2 için devre şeması ve uygun yazılımı bulamadım. Bir youtube videosunda dosyalar .iso ya da .img idi ama onlar da media nav içindi. Acaba media nav evo 2 linux tabanlı olduğu için farklı bir çözümü mü var onu da bulamadım. Tamir fiyatları da nispeten yüksek. Kaldık öyle şimdilik. Ayrıca herkes de tamir edemiyor bunlar. Ha niye burdan indirdin renault navi toolboxtan güncellemedin derseniz de nav dan harita güncelemeye girince güncelle butonu pasifti yani basılmıyordu.
Bu sitede paylaşılmış güncelleme dosyalarının özellikle navigasyonu olmayan cihazlar için olduğu belirtilmiş. Siz şimdi kendi cihazınızda nav menüsü olduğunu belirtmişsiniz. Muhtemelen nav menüsü çakışması yaratan uyumsuz güncellemeden dolayı sistem açılmıyordur. MediaNav Evolution v2'lerin Linux tabanlı ve Android Auto desteğine sahip olduğunu biliyorum, ancak bunun dışında pek fazla bilgim yok. Fakat eski 4.1.0 sürümlü MediaNav'lar 7.0.5 sürümlü MediaNav Evolution'a güncellenirken öncesinde navigasyonu geçiçi pasife alan bir güncelleme yükleniyordu, çünkü MediaNav Evo'ların navigasyon uygulaması eski MediaNav'larda çalışmıyordu. 7.0.5 sürüm olduktan sonra cihaz "navigasyon bulunamadı" diye bir hata veriyordu, sonra navigasyonu tekrar aktif eden ikinci bir ayrı güncelleme yükleniyordu. Böylece 7.0.5 sürümde 4.1.0 navigasyon uygulaması kullanılıyordu. MediaNav Evolution v2'lerde böyle bir mevzu var mı inanın hiç bilmiyorum. Belki de güncelleme öncesi cihazın micom menüsünden navigasyonun pasife alınıp ilgili güncelleme yüklendikten sonra tekrar micom menüsünden açılması gerekiyordu, böylece 1.0.15.3 sürümde 1.0.15.1 sürüme ait navigasyon belki çalışabilirdi. Tam da emin değilim, sadece tahmin yürütüyorum.

• Beğen
Tepkiler: *USTA
Geri