Marş almada sorun var

ebagcuvan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[FONT=&quot]Arabanın teknik kısmından anlayan kişilere sorum var biraz uzun olabilir kusura bakmayın artık 1f642.webp Renault Clio 2 1.5 dCi 65HP 2006 model bir aracımız var yaklaşık bir yıl önce araç 310.000 KM'de iken tek enjektör işemesinden dolayı motor revizyonu yaptırmak zorunda kaldım yaklaşık olarak 5 Bin TL'lik parça değişimi yaptırdım ileride oluşabilecek sorunlar için bile fabrikasyon bazı parçaları değiştirdim hortum vs dahil. Bundan iki üç ay önce araca euro dizel yerine normal dizel koymuşlar yaklaşık 4 5 depo kadar yakıt alan babam olduğu için bende daha yeni geldim ailemin yanında anca öğrendim şimdi araçta aşağıdaki videodaki gibi bir çalışma şekli var. Aracı motoru yaptırdığım, bakım yaptırdığım ve tanımadığım bir kaç ustaya götürdüm. Araç arıza okuması için cihaza falan bağlandı ancak eksantrik sensörü hatası veriyordu onun değişimini yaptırıp tekrar makinaya bağlayınca arıza gitmiş oldu ancak çalışma şekli devam etti. Dışarıdan enjektör ve ateşleme sistemi kontrolü yapıldığında hiç bir problem olmadığı söyleniyor. Kızdırma bujileri bildiğim kadarıyla fabrikasyon değişim görmedi.[/FONT]
[FONT=&quot]Yakın zamanda aracın 10 Bin KM bakımını yapacağım. Enjektörler daha 40 Bin KM önce revize gördüğü (BOSCH dizel servisinde) için depo içerisine enjektör temizleyici atıp yağ değişiminden ise engine flush kullanmak istiyorum sorunu çözmeyi denemek için ? Şimdi size soruyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim daha önce buna benzer bir sorunla karşılaşan oldu mu ? Kime gitsem bundan bir problem olmaz, dizel motor böyle geç çalışır, arıza açmaz vs vs. saçma konuşuyor. Ne önerirsiniz ?[/FONT]
[FONT=&quot]Motor sıcakken yada çok trafikte yorulmadıysa aynı gün içinde tık diye çalışıyor ama araç bir gece yatsın veya trafikte çok fazla dur kalk durumunda stop edip çalıştırınca böyle oluyor yada ikinci marş da alıyor.[/FONT]
[FONT=&quot]https://vimeo.com/472686790[/FONT]

Aynı sorun aynı araba bendede var valla sorunu çözebilen rica etsem benide bilgilendirirmi

ayni sikinti bende de var ve sikinti anahtardan kaynakli oluyor bunun cozumude basit marsa bastığınız zaman almıyorsa anahtarın iste gelen kısmını alta gelecek şekilde takin ve marsa bastığınızda çalışacaktır

Geri