Manuel Vites Sorunu 1.2 Tce

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan eskael
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

eskael

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Aracı vitese atarken merak ettiğim sorunlar şunlar;

1. Araç 15-20 ile giderken 1. vitese geçmiyor vitesi atmak için illa durmam gerekiyor.
2. Vitesi atarken dişlileri elimde hisseder gibi oluyorum. Özellikle 2. ve 3. Viteste bu sorunum...
3. Son olarak 4. Viteste araba giderken Vitesin kendi kendine ileri geri gittiğini oynadığını hissediyorum elimde..

Bu konuyla ilgili uzman bir arkadaş veya başına gelen var mı ''1.5 Dci Megane4 hb kullandım onda bu sorunların hiç biri yoktu''

Ek olarak : Garanti uzatma işlemini yaptıran var mı ve sizce gereklimi reno

1) 15--20 km de 1 e geçmemesi normal 2de devam edebilir araç.
2 ) debriyaja iyice basın pedal altında paspas varsa debriyaj ayırma yapmıyor olabilir
3) Gaza sert basıp bırakıyor iseniz normal denebilir yoksa şanzıman kulağı bağlantıları kontrol edilmeli

2-Debriyajı sonuna kadar basıyorum üstelik paspas pedalın altında değil
3- Işıklarda kalkarken veya seyir halindeyken oluyor. T
asarruf açısından g
aza resmen dokunuyorum basmıyorum..

Giden araba 1. Vitese atilmaz zorlama araci. 2.vites devam et. 1 sadece kalkis vitesidir. Ben dizel aracimda ayni sekilde kullaniyorum.
Vitesin 1 2 3 4 5 6 ileri geri oynamasi renolarda kronik normal. Hayirli surusler

o hızdaki araba 1 e geçmez zaten geçerse de zor geçer :) vitesin ileri geri oynaması genelde görünen bir durum babam 1.2 megane ben 1.2 clio kullanyorum bizde olmadı ama.

Giden araba 1. Vitese atilmaz zorlama araci. 2.vites devam et. 1 sadece kalkis vitesidir. Ben dizel aracimda ayni sekilde kullaniyorum.
Vitesin 1 2 3 4 5 6 ileri geri oynamasi renolarda kronik normal. Hayirli surusler
Giden araba durmaya yakın 1.Vitese geçer fakat benimki Hız 5 iken dahi geçmiyor 2. vitesle kalkıyorum buda aracı zorluyor.

Geri