Lastik basınç senasörü yardım

zodiacharpoon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar. Aracimi yeni aldim ve fluance aracimdan kalan 1 hafta kullanılmış jantlarimi bu aracimda da kullanmak istiyorum. Yalniz kafamda deli sorular dolaşıyor. Bu jantlari kışlık lastikle kullanmak istiyorum ama malum lastik basınç kontrol sistemi nasıl çalışacak? Galiba bu jantlar içinde bir takım sensör alacağım ama o jantları her taktığımda araç bilgisayarina yine tanıtım mi yaptiracagim bilemedim. Iki takim lastik ve iki takim jant kullanan arkadaslar bu meseleyi nasıl hallediyorlar?

aynı düşünce bende de var aracımın jantlar 18
kışlık lastikleri bu jantlarda değil bir takım 16 yada 17 jant alıp onalra takmak istiyorum .

symboldeyken bu sorunu yalamştım araç 5,6 ay arıza lambası yanık gezdi. ben söndürüyordum 5,600 metre sonra tekrar yanıyordu.

bu özelliği pasifleştirmek istediğimde servisten olmaz yanıtını almıştım symbolde.

belki megane de bu özellik kapatıp açılabilir.

bazı araçlarda jantlarda sensör yok. Bu görevi ABS sensörleri görüyor. Yeni kasa clio 4 te de böyle... servise bir sorun...

megane 4 araçlara fluence jantı olmuyor neden çünkü fluence jantı takıldığında jant fren kaliperine değdiği için araç sürekli frene basılı kalıyor diye biliyorum zira 1.6 joy aracıma fluence jantı taktığımda bu sorunla karşılaşıp hemen sökmüştük geri

bana güzel fiyata megane 4 joy teneke jantı denk geldi. adam arabayı 0 almış cıkarıp jantları çelikjant takmış 400e anlaştık jant ve jant kapakları orjinal.

araç lastik kaptörünü kontrol ettirin uyarısı çıkıyor ve sağ tarafta servis ışıpğı yanıyor. ok tuşundan sıfırlayabiliniyor ama her 14. km de tekrar aynı hatayı veriyor

ben bıu şekilde kullanıyorum herhangi bir sorunu yok havalar düzelince 18 jantları takacam tekrar

Geri