Klasikleşen servis ışığı çağ atladı ?

AnilAE

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selamlar aracım clio 2000model 1.6 16v ilk defa bugün aracımdan soğudum öncelikle 1 aydır airbag ve abs ışığı yanmakdaydı buna bağlı olarak servis ışığıda söndürmeye gittim gerekirse soketleride değiştirmeye klasikleşen birşeydir renoları bilenler airbag ışıkları hep yanar herneyse aracı bağladık arıza sol ön absden geliyordu hemen kabloları kontrol ettik oynadık geçti 2 dk sonra tekrar yandı bu sefer sağ ön tekerden onunlada oynadık kurcaladık oldu 3 dk sonra yine yandı deli olduk deyim yerindeyse birkez daha soktuk makinaya ve bu sefer kafayı yedi herşeyden arıza verdi emniyet kemerine kadar gittiğim usta beyinden olabilir veya biraz geçsin bakarız dedi bende önemsemedim tam 2 hafta oldu bugün ise asıl enteresan iş ise bu arada amerikan park var aracımda ve park lambaları takmıyorum herneyse parkları yaktım yani amerikan park ve sisler yanıyor sadece doğal olarak ve sola sinyal verdim sağ sinyale göre çok çok yavaş yanıp söndü sonra ise dikkat ettim ve frene bastığım anda yanıp sönmeyi geçtim sadece ışığın kuvveti çoğalıyor yanıp sönmüyor dahi (bunlar ışıklar açıkken oluyor sisler parklar) lambaları söndürdüğümde herşey normal sinyallerim çalışıyor fakat ışıkları yaktığım zaman sol sinyalim eğer frene basmıyorsam çok çok yavaş yanıp sönüyor frene bastığımda ise sola sinyal vermesem bile lambanın gücü artıyor yanıp sönmüyor deli oldum arkadaşlar :) çözümünü bilen veya şurası bu işden anlar diyen abilerim varsa cevaplarını bekliyorum k.bakmayın uzun oldu fakat anlaşılması üzerine uzun yazdım şimdiden çok çok teşekkürler bu arada aracım 2 hafta önce baskı balatası trigeri ve periyodik bakımı yapıldı aracım bakımsız bir araba asla değildir ilk sorunu bu oldu tam oldu buda :)

Arkadaşlar bu arada 3 gün önce arka sislerin olduğu yere çakar halk diliyle :) patpat lamba koydum fakat oda kaliteli birşeydi yanma şekli değişenlerden belkide tesisat çekilirken birşeyler karıştı unutuldu fakat dediğim gibi 3 gün oldu :/

airbag yanıyorsa servis ışıpını yakar zaten abs yanarsada servis ışığı yanar Ankarada nerede oturuyorsunuz

Yok yok abicim biliyorum servis isigini yakmasinida onu gosteriyoruz surekli farkli ariza cikartiyor bu arada ankara cankaya civarinda oturuyrmda o sinyalin yanmasini filan hallettik kablo cikmis halloldu ama airbag ve abs isigi artik sinir edici noktaya geldi :)

Konuya bakan olursa diye sorun çözüldü :) Aracıma çakar lamba taktırmışdım çift taraflı değişkenli takılırken bi kablo açıkda kalmış sase yapmış ufak bi bantla çözüldü :) herkese iyi forumlar

Valla noktalama işaretleri olmadığından 2 kez okumama rağmen bişey anlamadım kusura bakmayın hangi cümle nerde bitiyor çözemedim bir türlü :) Ama yarım yamalak anladığım araba bir yerden şase alamadığından saçmalıyor. Elektrik tesisatına bi baktırın derim.

Geri