Kısa/Uzun farlar söndü

HDaskiran

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhabalar aracım 2022 model joy paket 1.3 megane.

Yaklaşık 4 ay önce çıkma icon farlarla değiştirdim farlarımı (beyinleriyle beraber). Ve o günden beri sıfır sıkıntı full fonksiyon çalışıyor farlar.

Bugün akşam saati yolda giderken kısalarım ikisi birden söndü. (Gündüz ledleri ve sisler çalışıyor). Aracı sağa çektim stop edip kilitledim. Tekrar çalıştırdım kısaları açtım açıldı, 2-3 saniye sonra tık gitti ikisi birden. Selektör de yapmıyor uzuna da geçmiyor. Bi yere gidiyordum vardım, yarım saat sonra çalıştırdım arabayı kısaları açtım, çalıştı yine 2-3 saniye sonra kapattı kendini. Kısa uzun kapatıyor kendisini gündüz ledleri çalışıyor. Kısadayken sisleri açıyorum çalışıyor. Ben hiçbişey anlamadım bunu yaşayan var mı neden olabilir bu? Tecrübesi olanlar aktarabilirse makbule geçer, teşekkürler şimdiden.

Merhaba, Far kontrol ünitesiyle ilgili sorunlar olabilir. Far kontrol ünitesi düzgün çalışmıyor veya arızalı olabilir. Bu, farların kısa süre çalıştıktan sonra kapanmasına neden olabilir. Onu kontrol etmeniz ve test etmeniz gerekiyor. Ayrıca, yeni farlarla bağlantılı olan kabloları ve bağlantıları gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Farlarla bağlantılı olan sigortaları ve röleleri kontrol edin; hasarlı olabilirler ve değiştirilmeleri gerekebilir.

• Beğen
Tepkiler: *USTA
Geri