Kısa Farlar Hakkında!

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba dostlar

2014 model aracımı 2016 yılında satın aldığımda 6 ay sonra fark ettim ki far kasası harelenme bugulanma yapıyor ve hemen İzmir Renault Ermat başvurdum incelediler ve hata farlar da olduğunu kabul edip sıfırı ile değiştirdiler.buraya kadar sorun yok şimdi kısa farları LED Xenon ile değiştirmek istiyorum.bazı yerler de okuduğum kadarı ile far Kasasını eritiyormuş böyle bir şey var mı? olabilir mi?

Hangi Lümen ve Marka Önerirsiniz Kısa farlar için.

Teşekkürler

Merhaba dostlar

2014 model aracımı 2016 yılında satın aldığımda 6 ay sonra fark ettim ki far kasası harelenme bugulanma yapıyor ve hemen İzmir Renault Ermat başvurdum incelediler ve hata farlar da olduğunu kabul edip sıfırı ile değiştirdiler.buraya kadar sorun yok şimdi kısa farları LED Xenon ile değiştirmek istiyorum.bazı yerler de okuduğum kadarı ile far Kasasını eritiyormuş böyle bir şey var mı? olabilir mi?

Hangi Lümen ve Marka Önerirsiniz Kısa farlar için.

Teşekkürler

Lumen ve marka bilgisini bilemiyorum ama sizin halojenlerin degerleri ne ise ona göre led alın. Örneğin bizim araclarin ( fluence ) mercekli farlarina yuksek degerli ( elektriksel olarak ) led takildiginda veya xenon takildiginda kararma yapıyor.

Bütün bunlar dışında size bu arada kesinlikle led tavsiye etmem. Nerdeyse 4-5 marka kullandim ve hepsi birbirinden kotuydu. Yani ortalik zifiri karanlik olmadığı surece farsiz ilerleyeceginizi unutmayin. Otoban veya aydinlatma olan yerlerde farlarin kapali olması ile led olması arasinda hiç bir fark yok. Sadece aracın 5 mt onunu kuvvetli aydinlatiyor fakat onu da oturdugunuz yerden gormeniz çok zor. Bütün bunlardan sonra yine mecburen halojene dondum.

Tavsiyem eğer butce uygunsa her ne kadar muayeneden gecmese de kaliteli xenon desarjli ampul almaniz yonunde olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri