Gerçekten garip ve anlam veremediğim bir durum

ALİCAN91

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ,

Aracımın 30bin km 2. bakımını yaptırdım ancak hiç beklemediğim bir durumla karşılaştım. Ön taraftan gelen sesler neticesinde amortisörler garantiden değişti ve araç rot balans ayarına götürüldü bu esnada önceki rot balans ayarının yanlış yapıldığı bu sebeple lastiklerinin iç tarafından yendiği lastiklerin değişmesi gerektiği belirtildi gerçekten de incelediğim zaman ön iki lastiğimin iç tarafa gelen kısmında nerdeyse diş kalmamıştı.
Servis tarafından önceki ayarın yanlış yapıldığı belirtilmesine rağmen ben aracımı sıfır aldım ve herhangi bir ayara araç girmedi. Bu konu hakkında nereye ne şekilde şikayette bulunabilirim daha önce bu durumu yaşayan arkadaşlar-abiler var mıdır yardımınızı rica ediyorum.

Doğrudan renault müşteri hizmetleri ile iletişime gecip sırasıyla olaylari anlatin. Bu durumda yardımcı olmalari gerekir elbet ama nasıl yol izlerler bilemem. Olay anlattiginiz gibi ise ben olsam bir kurus bile odemeyecegim şekilde anlasmaya calisirim. Yarısını biz verelim yarısını siz verin veya ne bileyim su kadar indirim yapalım gibi yaklasimlari kabul etmeyin tamamini talep edin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sogrudan renault müşteri hizmetleri ile iletişime gecip sırasıyla olaylari anlatin. Bu durumda yardımcı olmalari gerekir elbet ama nasıl yol izlerler bilemem. Olay anlattiginiz gibi ise ben olsam bir kurus bile odemeyecegim şekilde anlasmaya calisirim. Yarısını biz verelim yarısını siz verin veya ne bileyim su kadar indirim yapalım gibi yaklasimlari kabul etmeyin tamamini talep edin.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim müşteri hizmetleri ile diyoloğa geçtim ve durumun tespiti lastik diş ebatlarının ölçümü adına tekrardan servise çağırdılar. Bakalım sonraki süreçlerde ne olacak

arkadaşım geçmiş olsun aracınız kaç model hb sedan mı ? bende de amortisör sorunu vardı arka ve ön amortisörler ses yapıyordu araç garantiye girmedi üçret istediler sanırım renault megane amortisör kronik sorun inşallah başka sorunlarla karşılaşmassın bedende ilk önce amortisör sorunu cıktı sonrası facia servisten aracı çıkartamadım aracın debirajı düştü akü değişti fren sistem arızası v.s gibi

teşekkür ederim, Aracım 2017 megane 1.5 edc icon hb araç sehir halindeyken lık lık sesler geliyordu servise başvurdum ve ücret ödemeden garantiden değiştirildi. Gerek forumda olsun gerek çevremde görmüş olduğum sorunlar gerçekten de çok can sıkıcı oluyor. Herkese kazasız belasız süreşler diliyorum.

Fransiz uretimi veya Turkiye uretimi hangisi bilmiyorum ama amortisor sorunu mevcut. İsin garip tarafi tüm renault modellerinde 60.000 km yi gectikten sonra garanti kapsamina girmiyormuş. Ulkemiz şartlarının ne kadar vahim olduğunu, avrupada satilan tüm modellerde 5 yıl zorunlu garanti sunuldugunu hatirlayinca üzülüyor insan. Heleki ulkemizde bu araçları avrupali “insan” dan 3-4 kat pahalı aldigimizi dusunursek verilen değer de ortada tabi.

Fransiz uretimi veya Turkiye uretimi hangisi bilmiyorum ama amortisor sorunu mevcut. İsin garip tarafi tüm renault modellerinde 60.000 km yi gectikten sonra garanti kapsamina girmiyormuş. Ulkemiz şartlarının ne kadar vahim olduğunu, avrupada satilan tüm modellerde 5 yıl zorunlu garanti sunuldugunu hatirlayinca üzülüyor insan. Heleki ulkemizde bu araçları avrupali “insan” dan 3-4 kat pahalı aldigimizi dusunursek verilen değer de ortada tabi.

Aynen 60bin km veya 2 yıl hangisi önce dolarsa amortisor garantisi benim aracımda da oldu 2 yılı aştıktan sonra 50-55bin km arasında servise götürdüğümde garanti dışı olduğu söylendi, yazışmalar görüşmeler sonucu önce parçanın %90ı ve işçilik (yaklaşık 700tl), itirazım sonrası ise parçanın %100ü ve indirimli işçilik ücreti ile yapıldı (yaklaşık 450tl). İşçilik konusunda çok yardımcı olamıyorlar ancak parça maliyetine kesinlikle itiraz etsin başına gelen arkadaşlar.

Kuzenin gluence için arka amortisor sormustum o zaman 1.800 lira demislerdi dışarıda 800 liraya ciftini degistirdik. Aracın garantisi olmasina rağmen km den dolayi garantiye alinmadi.

2 yıl mekanik 3 yıl karoseri garantisi yada 100.000km var. 60bin diyene inanmayın her servis farklı konusuyor bilhassa özel renault servisleri. Maise götürdügünüz her aracın bu kriterlerde garantiden herseyi degişir. Aracımdaki amortisörler garantiden değişti , arkadaşımın gtline arka dingil bile garantiden değişti. Bunu söyleyen servisçiler neyin kafafını yaşıyor acaba? Ben kendi kendine kırılan kronik ön camı bile garantiden degiştirttim. Evet cam kendı kendıne çatlıyor ve degiştiriyorlar. Servislere biraz ısrarcı olun merkeze yazın verdiginiz paraların karşılıgını isteyin.

Geri