Frenlerden gelen yanık kokusu lütfen yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan grejuva8
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

grejuva8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba
arkadaşlar firenlere bastığımda belli bir süre sonra balatalardan yanık kokusu geliyor bu kokunun gelmesi sizce normalmi cok sert fieen yapdadığım halde bu sorunu yaşıyorum sorun neden kaynaklanabilir yardımlarınız icin şimdiden teşekkür ederim sağolunreno

Fren merkezlerinizi kontrol ettirin. Balatalar yapisik gidiyor olabilirsiniz buda isinmaya ve kokuya neden olur

Fren kokusu geldiğine gore muhtemelen tekerleklerinizden biri yada bir kaçı takılı kalıyor demektir.Jantların sıcaklığını kontrol ederek once hangi frenin takılı kaldığı tespit edilmeli ve bu doğrultuda çözüm aranmalı. Fren mekanizmasının contaları aşınmış ve içeri giren pislik frenleri takılı kalmasına sebep olmuş olabilir

merhaba
amortisörleri değiştirdiğimde ustam balataların yeni sıkıntı yok demişti balatalarda sorun olmaması lazım sizce başka sebebi olabilir mi yardımlarınız için teşekkürler

balatalarını yenı degıstrdıysen degıstren ustad cok sıkmıs olabılır bıde dısklerını kontrol ettr disklerın omru bıtmıs olabılır

anladım yardımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim

Büyük ihtimalle disklerde sorun var, değiştirirsen aklında olsun balatalarla birlikte değiştir, takımı 100-120 lira civarında...

cok teşekkür ederim

Geri