Dönüşlerde Önden Gelen Tıkırtı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cmlbtt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cmlbtt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Selamlar

2010 model Megane 3 1.5 dci sahibiyim. Aracı alalı 2 hafta oluyor. Ekspertiz kontrolünden sonra almıştım aracı hiçbir sorun çıkmadı testlerde ancak yeni farkettim ki sağa ve sola dönüşlerde bir tıkırtı geliyor. Araç düz giderken veya araç dururken direksiyonu çevirince herhangi bir ses yok. Bazı yerlerde Aks ile ilgili denmiş ancak daha önce aks ile problemim olmuştu bu ses daha farklı gibi. Sabit tempoyla tık tık tık şeklinde geliyor. Sanki dönerken bir sey sallanıyor ve biyere çarpıyor gibi bir ses geliyor. Aracı birkez daha servise götürdüm ama birşey bulamadılar. Acaba benzer durumu tecrübe eden oldu mu ?

Bu arada hafif dönüşlerde ses gelmiyor. Mesela bir göbek etrafında dönerken veya bir park yerinden çıkarken düşük ve orta hızlarda bu sesi duyuyorum.

Herkese Selamlar

2010 model Megane 3 1.5 dci sahibiyim. Aracı alalı 2 hafta oluyor. Ekspertiz kontrolünden sonra almıştım aracı hiçbir sorun çıkmadı testlerde ancak yeni farkettim ki sağa ve sola dönüşlerde bir tıkırtı geliyor. Araç düz giderken veya araç dururken direksiyonu çevirince herhangi bir ses yok. Bazı yerlerde Aks ile ilgili denmiş ancak daha önce aks ile problemim olmuştu bu ses daha farklı gibi. Sabit tempoyla tık tık tık şeklinde geliyor. Sanki dönerken bir sey sallanıyor ve biyere çarpıyor gibi bir ses geliyor. Aracı birkez daha servise götürdüm ama birşey bulamadılar. Acaba benzer durumu tecrübe eden oldu mu ?

Bu arada hafif dönüşlerde ses gelmiyor. Mesela bir göbek etrafında dönerken veya bir park yerinden çıkarken düşük ve orta hızlarda bu sesi duyuyorum.

Z rotlara baktır istersen muhtemelen sorun onlardan kaynaklanıyordur.

Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun, benim aracımda yaşadığım sorun sağa ya da sola dönüşte sürtme sesi yapıyordu, diski koruyan bir sac var onu lastikçi esnetmiş sanırım o sürtüyordu levye ile düzeltilince sorun kalmamıştı.
Umarım sorun büyümeden çözülür.

herkese selamlar uzun süredir arabayla ilgilenememiştim. Bugün kavşak etrafında aracı denedim farkettim ki bu sağa ve sola dönüşlerde tıkırtı sadece kalkış ve düşük hızlarda ve gaza bastığımız zaman oluyor. Araç boştayken bu sesi yapmıyor. Acaba bu bilgiden sonra aklınıza gelen bir yer var mıdır ?

Direksiyonu çok kırınca kalkış yaparken ki ses genelde aks kafalarından olur.düz kalkarken yapmıyor direksiyon dönük kalkarken yapıyorsa bundandır.

SM-C7010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri