Çözülemeyen arıza ışığı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Wedra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Wedra

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhabalar 2012 Renault clio 1.5 dci aracım var 2 sene önce turbo arızası verdi turbo tamir edildi turbo arızasından kaynaklı partikül filtresi delinip partikül filtresi iptal edildi yazılım atılıp partikül filtre sensörü (co2 sensörü ismini tam anlamıyla bilmiyorum) işlevsiz hale getirildi bu olaydan 2 sene sonra bundan 20 gün önce enjeksiyon kontrol ettirin, egzoz emisyon kontrol ettirin uyarısı verdi tamirciye gittim herhangi bi arızasının olmadığını söylediler ve arıza ışığını sildiler.
Ustaya gittikten 5 gün sonra istanbuldan Antalya’ya yola çıktıktan 100 km sonra tekrar aynı hatayı verdi ve 200 km bu arızayla gidip Eskişehir’de tekrardan sanayide ustaya gidip bilgisayara bağlattırdım ve hiçbir şey göremediler Antalya’ya varınca tekrar ustaya götürdüm ve arızanın sigortaların uçlarındaki zamanla olan kararmadan kaynaklı olduğunu söylediler ve sigortaların hepsini çıkartıp silip zımparalayıp taktıktan sonra arızayı bilgisayardan sildikten sonra tamam diyerek beni yolcu ettiler Antalya’daki ustadan sonra arabaya bi 10 gün bindim akabinde Antalya’dan İstanbul’a izin dönüşü tekrar yola çıktım yola çıktıktan 250 km sonra araba tekrardan aynı arızayı verdi yol üstü diyerek tekrardan Eskişehir’de başka bi ustaya Renault eski yetkili şimdi özel servisine götürdüm orijinal bilgisayara orijinal programa bağladılar ama hiç bi kod arıza uyarısı arıza adı yok diyip arıza görülmediği için arıza lambasını dahi silemeden eli boş gönderdiler (arızayı bilgisayarda görselerdi silerlerdi belki kötülemek istemiyorum) İstabula geldim ve hafta içi sanayiye gitmeyi planlarken bi arkadaşımda basit 100₺ ilk bi cihazla arabanın beynine bağlandık p0299 kodunu bulduk sildik şu an çok acayip bi durumdayım Renault özel servisinin orjinal programla bulamadığı bulamadığı için silemediği arızayı 100₺ lik bi cihazla nasıl sildik Eeeeen önemlisi bu arıza neden kaynaklı bir öneriniz tahmininiz var mı anlaşılabilmesi için uzun yazdım kusuruma bakmayın
Not: çekiş düşüklüğü yok seste acayiplik yok tekleme yok

Geri