Contanın 3. bujiyı ıslatması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Emilio
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Emilio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar
1999 1.4 rna aracımın teklediğini farketmem akabinde ustaya koştum bujileri söktü 3. bujinin ıslandığını contada çatlak yada yanık olduğundan ateşlemediğini bu yüzden teklediğini belirtti contanın değişmesi sonucu sorunum ortadan kalktı yanlız merak ettiğim aracımın suya yağ vermesi yada yaga su vermesi gözlemlediğim kadarı ile yoktu beyaz duman atması radyatör borularını şisirmeside hiç olmadı araca hararette yaptırmadım üst kapak contası devirdaim contası karbüratör contası manifold contası taşlama hepsine 750 tl ödedim. usta conta çürümüş dedi. Ben pek contaya ihtimal vermemiştim ama değiştirdim bujnin başka bi yerden ıslanma ihtimali varmıdır. böyle bi durumla karşılaşan arkadaşlar varmı iyi geceler

Tamir öncesi araçta su ekilmesi varsa ve tamirat sonrası bu çözüldüyse Ustanın tespiti yüzde 99.9 doğru.
Eğer ustanın dediği gibi conta çürümüşse araç belirtilerin çoğunu göstermeyebilir.

Araçta su eksitme yoktu ben tekleme Silkeleme yaptığı gibi ustaya gittim. ama belki de bir iki gün öyle binseydim eksitme yapardı. sonuç olark tekleme silkeleme halloldu.

Geri