Conta yakmışmıdır..?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ckopat
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ckopat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a arkadaşlar.Bu akşam aracımla bi yere giderken bayagı bi yokuş çıktık ve araçda 5 kişi vardı düzlüge çıkınca hararet çubugu kırmızıya geldi ve fan devreye girmedi arabayı park ettim ve stop etti ve çalısmadı.fanda çalışmadı öylece bıraktım..
Sizce sıkıntı nedir..Conta yakmışmıdır..?

contadan önce fan neden calısmadı ona bakmak lazım termostat müşür yada fanda sorun olabilir ilk önce bir elektrıkcı bakması lazım bence

Sabah çalısır mı peki araç :S

Yağınızı kontrol edin . Su seviyenize bakın . Filtre kazanını kaldırın ; Yağlı hava kaparcıkları görürseniz bilin ki yakmışsınızdır .
İnşallah yakmamışsınızdır .

Aracınız muhtemelen sabah çalışacaktır .

Stop etmemenİz gelekİrdİ. Hava yapmiŞ galİba.hava alip hararetİ düŞürmenİz gerekİrdİ. Yada termosa arizali. Yada fan müŞürİ.

Sorun çözüldü sigorta atmış

neyin sigortası atmış .lpg nin mi?fanın sigortası yok ki?

Lpg ninki olması lazım

ÖNEMLİ BİR DİP NOT;

BENZİNLİ (yada LPG'li) ARAÇ MOTOR STOP ETTİRİLMEDEN, ÇALIŞTIRILARAK SOĞUTULUR;
DİZEL ARAÇ MOTOR STOP EDİLEREK SOĞUTULUR ;)

bilginize...
yani bir daha Allah göstermesin böyle bir olay ile karşılaşırsanız, baktınız hararet yükseliyor, çekin hemen sağa, motor 90 dereceye düşene kadar (en azından 110 dereceye) asla kontak kapatmayın...

Lpg kumandasında sorun vardı zaten ondan kısadevre fln yaptıysa sigortayı attırınca araç haliyle gazı kesti ve stop etti ben etmedim yane :D Sabah elektrikçi baktı nerdeyse motor yancakmış..
Allah'a şükür kötü birşey olmadı.

Geri