Clio 5 Alternatör Kayışı Devridaim Su pompası ve Kasnak Arızası

apomilan

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Clio 5 2021 model otomatik 90bg joy paket aracım var. aracta once v kayışı koptu. Onu ve devridaim pompası degisti bu seferde kasnak kırıldı. Onu da değiştirip taktılar. Kasnak yine kırıldı. Servis motor silindir kapagı falan biseyler diyor. Motoru indirip sokmemiz parcalara ayırıp bakmamız lazim diyor o da 1 ay sürer en az 50 60 bin maliyeti olabilir diyor ya da yine kasnak kayış su pompasıni değiştirelim deneyelim duyor ustam bu denek mi neyi deniyorsun diyorum sorun ne onu bi bul yok motoru acmam lazim tamam gerekirse aç ben bu sorunu bir daha yaşamak istemiyorum dedim uzun sürer diyor sursun yapilsin da sonra motor bile degisebilir falan dedi ne dediği belli degil. Bu sorunu yaşayan var mi aranizda? varsa nasil çözdünüz bana da yardımcı olabilir misiniz?

clio5 lerde bakıyorum değişik değişik arızalar çıkıyor kronik bi sorunu aşağı yukarı yok ama bakıyorum hep farklı hiç olmamış ve maliyetli arızalar veriyor
bendede geç çalışma marş sündürme ve enjeksiyon hatası veriyor sanayide göstermediğim yer kalmadı bulamadılar kendi servisinden 1 ay sonrasına randevu verdi beyfendiler bakalım ne olcak arabadan soğudum yemin ederim satıp en son kurtulacam clio 4 vardı fıstık gibi biniyorduk daha 100 binde araba değişik değişik arızalar veriyor ve anlayanda yok bu arabaların dilinden henüz

• Beğen
Tepkiler: apomilan
Clio 5 2021 model otomatik 90bg joy paket aracım var. aracta once v kayışı koptu. Onu ve devridaim pompası degisti bu seferde kasnak kırıldı. Onu da değiştirip taktılar. Kasnak yine kırıldı. Servis motor silindir kapagı falan biseyler diyor. Motoru indirip sokmemiz parcalara ayırıp bakmamız lazim diyor o da 1 ay sürer en az 50 60 bin maliyeti olabilir diyor ya da yine kasnak kayış su pompasıni değiştirelim deneyelim duyor ustam bu denek mi neyi deniyorsun diyorum sorun ne onu bi bul yok motoru acmam lazim tamam gerekirse aç ben bu sorunu bir daha yaşamak istemiyorum dedim uzun sürer diyor sursun yapilsin da sonra motor bile degisebilir falan dedi ne dediği belli degil. Bu sorunu yaşayan var mi aranizda? varsa nasil çözdünüz bana da yardımcı olabilir misiniz?

Klima kasnağı ve kompresörü kontrol edilmiş miydi?

Klima kasnağı ve kompresörü kontrol edilmiş miydi?
yok edilmedi bugün tekrar görüştüm renault daha güçlendirilmiş bir kasnak üretmiş bu ve benzer olaylar yasanmis olacak ki bu benim yorumum tabi onu takacaklar öyle deneyecekler denek oldu araba

Benim aklima klima kasnağının kilitlenip veya bir şekilde kayışı zorlayarak diğer kasnaklari bozabilir diye gelmisti.

Benim aklima klima kasnağının kilitlenip veya bir şekilde kayışı zorlayarak diğer kasnaklari bozabilir diye gelmisti.
o da olabilir mantıklı geldi simdi bana dediginiz tesekkurler. Onu da bir sorayim gittigimde

Geri