Clio 4 yakıt tüketimi normal mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Gkhnxkk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gkhnxkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar ilk defa Renault araca sahip oldum clio 4 araç 75 sport tourer Manuel sahibiyim şehir içi araç 5.5 - 5.7 yakıyor ortalama Kayseri trafiği yoğun değil akıcı geniş yollar üzerine kurulu şehir ama çok yakıyor ona rağmen depo göstergesi çok hızlı iniyor şaşırtıcı derecede sebebi nedir?

Merhaba, öncelikle aracın hayırlı olsun.
Aracın dizel galiba, kış şartlarında yaktığın yakıt ortalaması normal, havalar ısınınca düşecektir...

Mustafa Usta'nın dediği doğru. bir de bakımları yeni mi onu bilmen lazım. hava filtresi ve mazot filtresi tıkanmaya başladıysa yakıt sarfiyatı artacaktır. bide o arabanın bakımlarını 10 bin km dolunca yada 1 senesi dolunca yapın.
uzun yolda 4 lt yakalaman çok doğal olacaktır.
Merhaba arkadaşlar ilk defa Renault araca sahip oldum clio 4 araç 75 sport tourer Manuel sahibiyim şehir içi araç 5.5 - 5.7 yakıyor ortalama Kayseri trafiği yoğun değil akıcı geniş yollar üzerine kurulu şehir ama çok yakıyor ona rağmen depo göstergesi çok hızlı iniyor şaşırtıcı derecede sebebi nedir?

icon 2014 dci 90 lık var aralık sonu aldım bende 5.1 yakıyor du fakat havalar dahada soğudu bayağı ayaz var 5.7 ye kadar yükseldi normal heralde 486 km ye 28 litre yakmış fuldü depom 486 km sonra külledim 28 lt aldı yani yakıt 22tlden almıştım 1.29 krs yaktı

Geri