Clio 4 Klima Sorunu ( Otomatik Açılıyor )

GkhnTsdmr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 15 gün önce clio 4 0.9 tce 2012 model bir araç aldım Klimayla ilgili problem yaşıyorum, malum havalar soğuk kalorifer kullanıyoruz ancak şöyle bir sıkıntı var üfleme yönünü cama veya cam ile birlikte ayağa verdiğimde sıcaklık ayarı en sıcakta olmasına rağmen araç klimayıda devreye alıyor ve yakıt tüketimini boş yere arttırıyor ac düğmesinde ışık falanda yanmıyor ancak klima kompresörünün devreye girme sesini duyabiliyorum göz ilede kontrol ettim gerçekten devreye giriyor. bunu kapatmanın bir yolu yokmudur çünkü sıcağı yüze doğru açtıgımız zaman uzun yolda berbat şekilde baş ağrısı yapıyor. araçta dijital klima yok bu arada icon paket değil aracım

Aynı problemi bende yaşıyorum joy paket benimki yüze ve ayağa yönlendirdiğimde alttan soğuk veriyor nasıl çözülür bu sorun acaba bilen biri varsa memnun olurum.

Merhaba benim aracimda clio joy manuel klima mevcut. Bi kaç yere gösterdim kumanda paneli bozuk dediler yeni sini aldım takrirdik cam yönüne çevirince aç düğmesine basmadan ve ışığı yanmadan klima devreye giriyor.kendim biraz inceledim klima gaz borusu biraz aşınmış belkide ondandır diye düşünüyorum.veya şöyle birşey de olabilir hava sıcaklığı belli bir derecenin altında olunca otomatik devreye de girebilir cam buğu sunu daha hızlı çözmek için diye düşünüyorum c206b4a8927f6eaf85dee4e9206099ac.webp

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri