Clio 4 İcon 90 BG S&S Dizel 80 Bin Bakımı

loveslave

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Daha önce bir konu altında birkaç mesaj ile sağolsun arkadaşlar 80 bin bakımı ile ilgili fikilerini paylaştılar. Ama hem daha çok kişiye bu konuda ulaşabilmek için 80 bin bakım ile ilgili konu açmak istedim. Şimdi 80 bin bakım ile ilgili fark olarak önemli bir parça olan triger değişimi var. Daha önceki forum üyelerinin mesajlarında bu parçanın ve bu parçaya bağlı olan ekipmanlarının ayarları azami derecede iyi olmalı araç için denildi. Yetkili servis yaptıkları işlemlere 2 yıl veya 60 bin km garanti veriyor.

Sizce 80 bin bakımını yetkili serviste mi yaptırmak mı mantıklı? Bir de sizin aldığınız veya yaptırdığınız 80 bin bakımlarının fiyatlarını tarih aralığı belirterek paylaşırsanız sevinirim. Bu konuyu da sürekli güncel tutarsak herkes fikir sahibi olur. Teşekkür ederim şimdiden.

80 Bin bakımı ile ilgili benim 1 hafta önce aldığım fiyatlar
Yağ ve yağ filtresi dahil fiyatlar...
yetkili servisten aldığım fiyat 1620 TL idi. Tarih (1 Şubat 2018 itibari ile )
Özel servis fiyatı ise 1100 TL idi.

Aracımla ilgili DPF tıkandığı için yetkili serviste yağ filtresi+yağ+DPF temizliği 620 TL yaptırdım. Bu yüzden bakımda yağ ve yağ filtresi temizliklerini çıkardım.

İki özel servisten daha fiyat aldım (yağ ve yağ filtresi dahil değil )
Triger Seti
Alternatör Kayış Kiti
Hava Filtresi
Polen Filtresi
Mazot Filtresi
Toplam : 700 TL Hepsi Orjinal parça
Diğer servis
Hava ve Polen muadil diğerleri orjinal parça
Toplam : 600 TL fiyat aldım.

Son düzenleme:
Sadece triger ve kayis aksesuar setini serviste değiştirin diğerlerini yaptırmak zorunda değilsiniz dışarda yaptirirsiniz.kayis değişimleri 650 tl civarı yaptirmistim.boyle yapmanızı tavsiye ederim hem daha uygun olur hem risksiz olur.

Ben serviste değiştirdim triger ve kayışlar 900 tl tuttu

Mesajı güncelledim arkadaşlar ..

Geri