Clio 4 EDC şanzıman yağı önerisi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Coffee
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Coffee

Kayıtlı Üye
52-Ordu

Arkadaşlar aracım 80.000'e dayandı, şanzıman yağını çok araştırdım Motul ve Mobil 1 arasında kaldım. Daha önce Motul'dan doğru yağı almama rağmen sanayi ustaları bu yağ olmaz ki dediler, geri yolladım yağı meğerse seçimimde haklıymışım. Renault'un her servisini ve yetkili müdürlerine kadar ulaştım ne hikmetse kullandıkları yağı söylemiyorlar hatta değişmesine gerek yok bile diyorlar lakin bu kesinlikle yanlış. 65.000'de aldığım aracımda vites geçişlerini hissetmeye ve duymaya başladım. Benim kendi ustam ise ( dededen toruna hep aynı ustaya götürdük araçlarımızı ) bu araçların 80.000'de şanzıman yağı kontrol ve değişiminin yapılması gerektiğini aksi taktirde 150.000 KM'lerde şanzımanın inebileceğini söyledi. Şimdi durum şu ki ben yağ ve bakım konusunda her kullanılacak ürünü kendim almak istiyorum. Bu başta linkini attığım Mobil 1 marka yağ ile Motul dışında zaten Renault EDC - 6 speed ( Getrag ) için direk yağ gösteren bir firma yok. Castrol'ü arıyorum şunu kullanabilirsiniz diyor, bakıyorum Renault yazan hiçbir ibaresi yok ve yağın viskositesi benim aracımın şanzımanıyla uyumlu mu değil mi kimse net bir şey söylemiyor. Bu konuda dediğim gibi Motul ve Mobil 1 dışında ürün yok gibi duruyor kendimin alabileceği. Sizce başta linkini attığım Mobil yağ iyi midir? Aracımda Mobil yağlardan başka yağ kullanmıyorum, şanzıman yağını ilk kez tecrübe edeceğim yakında.

Geri