Clio 2015 1.5 DCi Kalorifer Isıtma Sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan byyuxel
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

byyuxel

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba arkadaşlar. Clio 2015 1.5 DCi İcon model aracım var. Aracın kaloriferi serin olarak üflüyor. Aslında sol taraftaki gözlerden sıcak sol taraftan soğuk, cam önü gözler de soğuk üflüyor. Geçen yıl yine aynı şikayeti yazdım araştırdım petek temizliği denilmişti onu da yaptırdım, biraz fark etti gibi oldu ama çok da değildi. Bunun kökten çözümü nedir. Petekler yenilenebilir mi, bu işlem kabalama tahminle ne kadar tutar?

hocam iki arıza aklıma geliyor. birisi peteğin tıkanıp makine ile temizlemeyle açılmadığı ve değişimin mecburi olması, diğeri ise sıcak soğuk yönlendirmesini yapan klapenin arızalanması. klapenin kendisi yada motoru arızalanmış olabilir. bu yazdıklarım için tek çözüm maalesef göğsü sökmek. göğüs komple sökülmeden ne kalorifer petek değişimi nede klape arızası çözülebiliyor.
göğsü sökmek ise epey maliyetli ve uğraştırıcı.
Merhaba arkadaşlar. Clio 2015 1.5 DCi İcon model aracım var. Aracın kaloriferi serin olarak üflüyor. Aslında sol taraftaki gözlerden sıcak sol taraftan soğuk, cam önü gözler de soğuk üflüyor. Geçen yıl yine aynı şikayeti yazdım araştırdım petek temizliği denilmişti onu da yaptırdım, biraz fark etti gibi oldu ama çok da değildi. Bunun kökten çözümü nedir. Petekler yenilenebilir mi, bu işlem kabalama tahminle ne kadar tutar?

Geri