Clio 2 Şanzıman Problemi

Batuhan Vural

Kayıtlı Üye
14-Bolu
Arkadaşlar herkese merhaba, Clio 2 1.6 RTE otomatik şanzıman bir aracım var. Aracımın bayırda çekmemesinden dolayı gaz yememesinden şüphelenerek bir ustaya gösterdim, usta ile bir test sürüşüne çıktık ve bana şanzımanda problem olduğunu söyledi. Araçdada hatırı sayılır bi hantallık mevcut. Daha sonrasında bi şanzıman ustasına gittim kendisi aracı önce motor ustasına göstermemi söyledi ve beni yolladı. Tabi bu arada şanzıman ve motor ustalarını teker teker dolanıyorum çünkü nedense kimse ilgilenmek istemiyor ve sürekli birbirlerini yönlendiriyorlar. Neyse baya bir gezdikten sonra bir usta araca bilgisayar bağladı ve araçtaki 4 arızayı sildi. Bu arızalardan bir tanesi oksijen bir şeyiyle alakalıydı diğeri bobin, 2 tanesini de hatırlamıyorum. Usta arızaları sildikten sonra araç bi kendine gelir gibi oldu ama 5 dk sonra gene aynı durum. Aracı aldık yola çıktık derken araç birden emin olmamakla birlikte 1. viteste takılı ve 20 km hızın üstüne hiç bir şekilde çıkmamaya başladı. Ne kadar dip gaz yapsamda nafile, ne manuelden vites atabiliyorum ne D de. Baya bi usta aradık bulamadık tabi bu sırada aracı bir yere park ettik. En son bir usta bulduk. onun olduğu yere aracı götürmek için araca bindik ama biz gene 20 km ile gideceğimizi düşünürken araç vites geçmeye başladı. Tabi gene araçta hantallık var. Ustaya aracı bıraktık kendisi şanzımanda problem olmadığını söylüyor. Gaz ayarı bobin bujilere baktırmamı söyledi. Şanzıman kendine korumaya aldığını ondan dolayı da 20 km üstün çıkmadığını söylüyor. Ne yazık ki tam bir çözüm bulamadım. Daha önce aranızda bu sıkıntıyı yaşamış olan birileri varsa ya da bir fikri olan benim paylaşırsa çok sevinirim.

Geri